Pondelkový proces na súde s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom sa dostal ku koncu. Sudkyňa Pamela Záleská vyniesla verdikt vinný s trestom na hornej hranici trestnej sadzby 14 rokov. Po vynesení rozsudku emotívne zareagoval Robert Fico, ktorý s ďalšími členmi Smeru proces sledoval.

V pondelok si na Špecializovanom trestnom súde vypočul bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik rozsudok. Sudkyňa Pamela Záleská vo veci viacerých trestných činov vyniesla verdikt vinný s trestom na hornej hranici trestnej sadzby 14 rokov. Svoje rozhodnutie odôvodnila aj tým, že Kováčik mal vo svojej funkcii obrovskú právomoc: “Niet závažnejšieho, väčšieho a ťažšieho páchateľa ako je samotný špeciálny prokurátor,” uviedla podľa Sme.

Ako poľahčujúcu okolnosť uviedla Kováčikov doposiaľ čistý register, no priťažilo mu spáchanie viacerých činov. Špeciálnemu exprokurátorovi prepadne majetok. Okrem iného je vinný aj z vynesenia dokumentov z vyšetrovania Makóa, pričom ten mal byť podozrivý zo zapojenia sa do plánovania vraždy vyšetrovateľa Jána Čurillu. Prokurátor Šúrek je s verdiktom spokojný, no Kováčikov obhajca Magál tvrdí, že sudkyňa niektoré dôkazy dezinterpretovala a na mieste sa odvolali, takže prípad teraz prejedná Najvyšší súd.

V súdnej sieni sedeli aj predstavitelia Smeru Blaha, Kamenický a Fico, ktorý sa už v minulosti na súde s Kováčikom zúčastnil, a po vynesení rozsudku zatlieskal, pokrútil hlavou a napokon hlasno vykríkol: “Dúfam, že ste tu všetci na to hrdí,” uviedol a odišiel. Poslanci opozičnej strany napokon prezradili, že na sudkyňu Pamelu Záleskú podajú kolektívne trestné oznámenie za ohýbanie práva, pričom malo údajne dôjsť k svojvoľnému rozhodnutiu v neprospech účastníka súdneho konania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/SMER – SD, sme.sk  │ Foto: FB/SMER – SD