Peter Kovařík sa po obvineniach na svoju adresu rozhodol dobrovoľne vo funkcii skončiť. Hoci tvrdí, že preukáže neopodstatnenosť obvinení, nechce na poste policajného prezidenta pokračovať. Na jeho odchod sa rozhodol zareagovať aj minister vnútra Roman Mikulec.

Peter Kovařík bol minulý týždeň obvinený prokurátorom bratislavskej krajskej prokuratúry zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti v súvislosti so zásahom voči Zemanovi a Petrovovi. Kovařík tvrdí, že svoju nevinu preukáže a jeho zásah mal súvisieť s porušením interných predpisov vyšetrovateľky Santusovej. Po obvineniach sa ale rozhodol vo funkcii a v polícií po 31 rokoch skončiť.

Na poste policajného prezidenta končí k 15. septembru a do zvolenia nového šéfa bude políciu viesť prvá viceprezidentka Jana Maškarová. „Chcem vám oznámiť, že som dnes na ministerstvo vnútra doručil žiadosť o skončenie pracovného pomeru. Podpísal som ju včera v noci. Neviem si predstaviť ako trestne stíhaný pokračovať na poste policajného prezidenta… A budem sa brániť až po súdne konanie, ak k nemu príde. Skutok, tak ako je opísaný v uznesení, nie je trestným činom, o tom som presvedčený,“ uviedol so slovami, že pociťuje tlaky, pričom jeho muži museli čeliť viacerým nepríjemnostiam.

Po odchode mu poďakoval minister vnútra Mikulec, ktorý mu dal plnú dôveru a podporu: „Vážim si rozhodnutie policajného prezidenta. Vážim si to, že pristúpil k takémuto kroku napriek tomu, že som, rovnako ako on, presvedčený, že sa nedopustil žiadneho protiprávneho konania. Moju dôveru má a vždy mal. Skutočnosť, že sa rozhodol z funkcie odísť preto, aby chránil česť a dôveryhodnosť Policajného zboru, svedčí o jeho vysokom morálnom kredite, snahe chrániť Policajný zbor a ísť príkladom pre jeho príslušníkov… Vážim si jeho rozhodnutie o to viac, že mám zásadné pochybnosti o obvinení, ktoré mu bolo vznesené a som presvedčený, že toto obvinenie bolo účelové,“ uviedol na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/Aktuality.sk, FB/Roman Mikulec – minister vnútra SR│ Foto: YT/HNtelevízia