Kovařík PREHOVORIL: Slová o Lučanskom aj o NAKA akciách!

Dátum:

Nový policajný prezident Peter Kovařík je po nástupe do svojej funkcie atakovaný množstvom otázok ohľadne fungovania polície, no vypočul si aj kritiku na svoju osobu, pôsobenie, či minulosť. Najnovšie prehovoril aj o generálovi Lučanskom, či početných akciách NAKA!

Kovařík v rozhovore pre Plusku zodpovedal aj otázku ohľadne generála Lučanského. Jeho rodina pritom aktuálne vypovedala na polícií a požaduje náhradu škody. Komisia na prešetrenie prípadu je rovnako činná a posledne sa zúčastnila aj návštevy väznice v Prešove, kde si bola objasniť niektoré nezrovnalosti. Podľa policajného prezidenta nie je dôvod spochybňovať doterajšie správy, ktoré hovoria o samovražde.

O oficiálnej verzii som nikdy nepochyboval a nikdy som sa ani nestretol s akoukoľvek dôveryhodnou informáciou, ktorá by spochybňovala verziu samovraždy,“ prezrádza. Odhalil tiež, že sa s Lučanským pracovne poznal 20 rokov, pričom v minulosti pracovali nasadení proti zločinu, Kovařík ako vyšetrovateľ, kým Lučanský ako operatívec. Jeho prácu si pochvaľoval, no dodal, že zísť z cesty je v tomto odvetví ľahké: „Pri komunikácii s podsvetím či s informátormi idú operatívci často na hranu zákona. A mnoho ráz si tam vytvoria nejaké väzby či dokonca vzťahy. Potom je pomyselné pokĺznutie sa alebo, ak chcete prepadnutie za neprekročiteľnú čiaru reálne a skutočne sa to môže stať,“ doplnil s tým, že jeho prípad vníma ako ľudské zlyhanie.

Napokon sa vyjadril aj k súčasným početným NAKA akciám voči funkcionárom, či známym podnikateľom. Vysoký počet zatýkaní pripisuje tomu, že obvinení sú ochotní spolupracovať, čím sa spúšťa lavína a dôkazy môžu do seba zapadať, no neodmieta ani fakt, že sa zmenili podmienky a celková klíma v spoločnosti. Vyjadril sa aj k prípadu Brhelovcov, v ktorom rodina podáva trestné oznámenie po ozbrojenom zásahu v dome. Kovařík ale zdôrazňuje, že polícia si len koná svoju prácu: „Pri policajných zásahoch vo veci zločinov obzvlášť závažného charakteru sa policajti správajú presne tak, ako sú nacvičení… O prítomnosti zásahovky vždy rozhoduje samotný vyšetrovateľ, čo, samozrejme, posudzuje na základe druhu trestného činu,“ objasňuje s tým, že napokon sa môže vykonať aj previerka zákonnosti postupu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YT/POSTOJ TV, FB/Milan Lučanský

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...