Kristína Kövešová patrí k najodvážnejším investigatívnym novinárkam na Slovensku, pričom sa neraz dostala do situácie, keď by mnohým tuhla krv v žilách. Aj napriek veľkému riziku ju však ženie dopredu túžba po spravodlivosti a snaha pomôcť ľuďom i zvieratám. O to viac sú prekvapujúce nedávne vyjadrenia novinárky Zuzany Kovačič Hanzelovej.

Markizácka moderátorka neustále prináša reportáže z miest, ktoré vedia byť poriadne desivé. Pravidelne informuje o rómskych osadách, kde sa snaží spoločne s pracovníkmi útulkov a veterinármi zachrániť čo najviac nevinných psov. Práve Kristína upozornila na obec Chminianske Jakubovany v okrese Prešov, kde sa uskutočňujú psie zabíjačky. V tejto oblasti sa chovajú psy iba na to, aby sa následne zabili, pričom sa z nich vyrábajú masti. Osadníci ich následne predávajú v sume od 30 do 150 eur.

Ostrieľanej redaktorke sa podarilo prekaziť jednu z plánovaných zabíjačiek, no čelila útoku kameňmi, tehlami i palicami. Jeden z kameňov ju napokon trafil aj do hlavy. Počas natáčania reportáže si vypočula vyhrážky, že ju zabijú a skončí rovnako ako rozkošní chlpáči. Do celého prípadu sa zapojila polícia, no tri obvinené osoby nakoniec skončili iba s podmienkou, čo Kövešovú poriadne nahnevalo.

Spomínanú obec nedávno navštívila aj Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá však z tohto miesta odchádzala s diametrálne odlišným názorom na občanov. ,,Medzi nami pobehujú psy a ja sa stále čudujem, že televízia Markíza opakovane vysiela reportáže, ako v tejto osade po novinárke hádžu Rómovia kamene. Stojíme tu traja cudzinci. Jediné, s čím sme sa v každej komunite za tieto dni stretli, je prijatie,“ zverejnila v článku, ktorý je zverejnený na sme.sk.

Bývalá redaktorka televízie RTVS sa následne zamyslela nad tým, ako môže niekto myslieť na psy, keď v osadách žijú ľudia s veľkými snami a plánmi do života. Podľa jej slov si občania musia nosiť vodu spod kopca a najbližšia práca je tri hodiny autobusom s prestupmi. ,,Môže niekto premýšľať v takýchto podmienkach o tom, či sa tu majú dobré zvieratá? Pobehujú tu ľudia. Malé deti a dospelí, ktorí tiež boli kedysi malými deťmi,“ dodala Zuzana, ktorá sedí v správnej rade organizácie Cesta von.

Reportáže Kristíny Kövešovej si môžete pozrieť  >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: SME  |  Foto: FB/Profil zločinu, IG/zuzanahanzelova