Krimi Kövešová upozorňuje na nebezpečnú výzvu: Mnohí môžu prísť o život!

Kövešová upozorňuje na nebezpečnú výzvu: Mnohí môžu prísť o život!

Investigatívna redaktorka Kristína Kövešová sa v posledných týždňoch zaoberala desivou zábavou, do ktorej sa zamilovali desiatky mladých ľudí. Je zarážajúce, že si vôbec neuvedomujú možné nebezpečenstvo a riskujú svoje vlastné životy iba kvôli pár videám, ktoré zverejnia na internete.

Sociálnu sieť zaplavujú videá mladých ľudí, ktorí podľahli výzve s názvom ,,Trainsurfing“, a teda „surfovanie“ na vlaku. Milovníci adrenalínu sa vozia na strechách alebo sa prechádzajú po vagónoch idúceho vlaku. V zahraničí už prišli o život desiatky detí a do nebezpečnej výzvy sa zapájajú aj tínedžeri na Slovensku.

Počas jazdy im hrozí odtrhnutie končatiny, popáleniny alebo pokojne môžu prísť aj o život. Taktiež riskujú pokutu v hodnote tisíc eur. I napriek tomu mnohí na vlak predsa len naskočia s cieľom natočiť aspoň krátke video. Redaktorka Kristína Kövešová sa rozprávala s jedným z týchto odvážlivcov. Podľa jeho slov sa mu páči práve nebezpečenstvo a príchuť zakázaného, pričom si je dokonca vedomý, že môže skončiť na invalidnom vozíku.

Mladík priznal, že ho inšpiroval zahraničný YouTuber a pozná ľudí, ktorí tieto praktiky vykonávajú pravidelne. Prípadom sa už začala zaoberať polícia, a taktiež železnice upozornili zamestnancov na väčšiu opatrnosť. ,,Toto nie je žiadna frajerina. Riskujete život a slávu vám to neprinesie,“ upozornila markizáčka na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: YT/Kristína Kövešová, TV Markíza  |  Video: IG/kristinakovesova