Tematika ruskej vakcíny Sputnik hýbe takpovediac celým svetom. Očkovacia látka, ktorá doposiaľ nezískala certifikát vydávaný Európskou liekovou agentúrou, pričom ruská strana oň zažiadala až po prevezení na Slovensko, stále stojí v skladoch. Marek Krajčí dnes prelomil mlčanie a k zmluve, ktorú podpísal, sa nečakane vyjadril.

Nedávno sa dokonca prevalila aj informácia, že Sputnik V naďalej patrí Rusom a na Slovensku je zatiaľ iba uskladňovaný. Vakcínou sa dodnes neočkuje a ešte pred pár dňami sa čakalo na výsledky maďarských laboratórií. Teraz je však všetko inak a Slováci si na Sputnik musia počkať dovtedy, kým ho pretestuje aj samotné Rusko.

Redaktorke televízie Markíza sa podarilo získať exkluzívny rozhovor s ex-ministrom zdravotníctva. Krajčí sa jej priznal, že momentálnej situácii okolo vakcíny Sputnik V nerozumie. Povedal, že v Rusku nikdy nebol a oficiálne záležitosti riešila zastupujúca riaditeľka medzinárodných vzťahov na MZ Urbanová, ktorá dostala povolenie od vtedajšieho premiéra Igora Matoviča.

Krajčí nevedel vysvetliť ani dôvod, prečo platba Rusku za vakcínu nebola uhradená načas a priznal, že sa to dozvedel až z médií. Rovnako nevie vysvetliť ani fakt, že zmluvne podpísal nákup inej vakcíny, ako bola reálne dovezená na Slovensko! “Ja som bol na letisku, to je pravda, ale to špeciálne uskladnenie, mrazový reťazec, ako.. Tam nebol priestor, aby to niekto otváral a pozeral, v akom balení to prišlo,” reaguje pre Markízu ex-minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Markíza | Foto: IG/marek_krajci_nrsr