Dlho očakávané rozhodnutie ministra zdravotníctva bolo odprezentované na tlačovej konferecií v utorok podvečer. Otázka zazmluvnenia ruskej vakcíny Sputnik rozdelila koalíciu v názoroch, pričom konflikt premiéra s Veronikou Remišovou je pretriasaný pred očami širokej verejnosti.

Igor Matovič vyslovil potrebu ruskej vakcíny Sputnik na Slovensku, avšak po zasadaní vlády a Remišovej vetovaní návrhu dostal priamo na hlavu studenú sprchu. Rozhodnutie koaličnej partnerky nedokázal prijať a nazval ju dokonca pyšnou princeznou Krasomilou. Od tohto momentu prebehlo niekoľko verejných vyjadrení, kde Matovič ruskú vakcínu vyzdvihoval a jej potrebnosť na Slovensku prízvukoval. Zároveň informoval o tom, že minister zdravotníctva môže Sputnik zazmluvniť aj bez podpory vlády.

Vyjadrenie Mareka Krajčího v tomto smere zaznelo na tlačovej konferencií: “Sme sa dohodli, že v prípade, že sa nám podarí Sputnik mať tu na území SR, tak by sme ho tým pádom podávali len záujemcom a bolo by v rámci tretej fázy klinického testovania tejto vakcíny, teda bude to úplne v súlade dokonca aj so všetkými Európskymi smernicami a nariadeniami. Potrebujeme dohodnúť výhodnú zmluvu pre SR,vyjadruje sa pozitívne o spustení procesu zazmluvnenia tejto ruskej vakcíny Marek Krajčí. Nechali by ste sa predmetnou látkou zaočkovať aj vy?

Vyjadrenie Mareka Krajčího môžete počuť v 1:04 hod.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Foto: marek_krajci_nrsr, canvas.com