Marek Krajčí ako minister zdravotníctva z veľkej časti zodpovedá za kolabujúcu situáciu v nemocniciach, počet nakazených i obetí. Odborníci iba neveriacky krútia hlavou nad jeho vyjadreniami, ktoré nie sú premyslené a v niektorých prípadoch aj protizákonné.

Nie je to tak dávno, čo sa dostala na verejnosť informácia, že stovky dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19 boli vyhodené alebo vrátené výrobcovi. Krajčí totiž nezabezpečil nákup správnych ihiel a injekčných striekačiek, v dôsledku čoho nie je možné vytiahnuť z ampulky šiestu dávku vakcíny. Ide o jeden z prípadov, kde člen koaličnej strany OĽaNO absolútne zlyhal.

Jeho vyjadrenia a rozhodnutia intenzívne sledujú aj jeho predchodcovia, ktorí iba neveriacky krútia hlavou. Tomáš Drucker je presvedčený, že Krajčí poriadne presluhuje, keďže nemá manažérske predpoklady, predovšetkým počas súčasnej krízy, kedy sú potrebné systematické kroky. Podľa jeho slov robí zbytočné škody, ktoré spôsobujú straty na životoch.

Ku kolabujúcemu zdravotníctvu sa vyjadril aj Richard Raši, ktorý riadil uvedený rezort od júna 2008 do júla 2010. Člen mimoparlamentnej strany Hlas-SD upozorňuje, že Krajčí robí neustále fatálne chyby, na ktoré doplatia hlavne občania. ,,Minister zdravotníctva totiž musí počúvať rady odborníkov a nie sa slepo a nekriticky podriaďovať vrtochom premiéra Igora Matoviča,“ povedal v rozhovore pre HNtelevíziu.

Kritikou nešetrila ani Andrea Kalavská, ktorá je presvedčená, že jej nástupca na tejto funkcií už dávno nemá čo robiť. Ako lekárka bojuje v prvej línií, pričom vidí katastrofálne ľudské osudy, v dôsledku čoho je veľmi nahnevaná na súčasnú vládu. „Radím mu, aby odstúpil, pretože táto funkcia ho presahuje a nezvláda riadiť rezort. Čo už je viac, ako keď sú Slováci prví v strieške úmrtnosti na svete? Čo môže byť väčší dôvod, aby odstúpil?!” povedala v rozhovore pre ereport.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: slovensko.hnonline.sk, ereport.sk  |  Foto: YT/OĽaNO, Denník N, FB/Slovenská komora zdravotníckych záchranárov, Tomáš Drucker, joj.sk