Krajniak ide riešiť zdražovanie: Týmto príspevkom chce pomôcť Slovákom!

Dátum:

Mnohí Slováci sú zúfalí, keďže sa už počas pandémie koronavírusu dostali do vážnych finančných problémov. Nestačili sa ani len pozviechať a prišlo výrazné zdražovanie potravín, energií či pohonných hmôt. Vláda prisľúbila, že občanom pomôže a v krátkej dobe príde s radikálnymi riešeniami!

Milan Krajniak pred pár dňami predstavil konkrétne návrhy pomoci ľuďom, ktorých najviac zasiahla inflácia. Ministerstvo práce malo v spolupráci s Inštitútom sociálnej politiky vybrať obyvateľov, ktorí najviac trpia zdražovaním. Prvou skupinou sú rodiny v hmotnej núdzi, pričom má ísť o 57 748 ľudí.

Druhú skupinu tvoria rodiny s deťmi, pri ktorých sa zvýši prídavok na dieťa, v dôsledku čoho sa štátnej pomoci dočká 986 638 detí. V uvedenej skupine sa nachádzajú aj pracujúci nízkopríjmoví rodičia nezaopatrených detí. Najzraniteľnejších občanov uzatvára nízkopríjmová skupina ľudí bez detí, ako sú uchádzači o zamestnanie, poberatelia opatrovateľského príspevku, osoby asistujúce o ŤZP ľudí a seniori v dôchodkom veku.

Vo všetkých prípadoch ide o finančný príspevok v hodnote 100 eur, ktorý by mal byť rodinám vyplatený do 30. júna. Problémom však je, že ide zatiaľ iba o návrhy a vládna koalícia má momentálne rokovať, odkiaľ na inflačnú pomoc získajú peniaze. ,,Teraz riešime ešte financovanie, ale myslím, že sa zhodneme- tieto nízkopríjmové skupiny musia byť tiež zahrnuté do ochrany pred dopadom inflácie,“ uviedol šéf rezortu práce na tlačovej konferencii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Milan Krajniak, YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Milan Krajniak

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...