Mnohí Slováci sú zúfalí, keďže sa už počas pandémie koronavírusu dostali do vážnych finančných problémov. Nestačili sa ani len pozviechať a prišlo výrazné zdražovanie potravín, energií či pohonných hmôt. Vláda prisľúbila, že občanom pomôže a v krátkej dobe príde s radikálnymi riešeniami!

Milan Krajniak pred pár dňami predstavil konkrétne návrhy pomoci ľuďom, ktorých najviac zasiahla inflácia. Ministerstvo práce malo v spolupráci s Inštitútom sociálnej politiky vybrať obyvateľov, ktorí najviac trpia zdražovaním. Prvou skupinou sú rodiny v hmotnej núdzi, pričom má ísť o 57 748 ľudí.

Druhú skupinu tvoria rodiny s deťmi, pri ktorých sa zvýši prídavok na dieťa, v dôsledku čoho sa štátnej pomoci dočká 986 638 detí. V uvedenej skupine sa nachádzajú aj pracujúci nízkopríjmoví rodičia nezaopatrených detí. Najzraniteľnejších občanov uzatvára nízkopríjmová skupina ľudí bez detí, ako sú uchádzači o zamestnanie, poberatelia opatrovateľského príspevku, osoby asistujúce o ŤZP ľudí a seniori v dôchodkom veku.

Vo všetkých prípadoch ide o finančný príspevok v hodnote 100 eur, ktorý by mal byť rodinám vyplatený do 30. júna. Problémom však je, že ide zatiaľ iba o návrhy a vládna koalícia má momentálne rokovať, odkiaľ na inflačnú pomoc získajú peniaze. ,,Teraz riešime ešte financovanie, ale myslím, že sa zhodneme- tieto nízkopríjmové skupiny musia byť tiež zahrnuté do ochrany pred dopadom inflácie,“ uviedol šéf rezortu práce na tlačovej konferencii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Milan Krajniak, YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Milan Krajniak