Niekdajšia misska a podnikateľka Daniela Kralevich (36) usmrtila minulý rok 21. septembra mladú, len 18-ročnú študentku Linh pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo na priechode pre chodcov. Začiatkom júla padol na Okresnom súde v Bratislave rozsudok a Kralevich tak pozná svoj trest.

Na jeseň minulého roka prišla o život len 18-ročná študentka Linh, ktorá skončila pod kolesami vozidla Daniely Kralevich na Tomášikovej ulici v Bratislave. Obhajca pozostalých Peter Vačok pritom po celý čas kritizoval neprimeranú dobu spracovania, prieťahy v konaní aj neodobratie vodičského preukazu podnikateľke.

Pochybenia vo vyšetrovaní potvrdil aj policajný exprezident Peter Kovařík, pričom na ne poukázal aj generálny prokurátor Maroš Žilinka. Samotná Kralevich zverejňovala na sociálnej sieti záhadné statusy a rovnako zháňala začiatkom júna svedkov nehody. Okresný súd Bratislava II pritom podľa informácií Plusky vyniesol v júli nečakaný rozsudok.

Bol mi doručený Trestný rozkaz a je zo dňa 28. 7. 2021, vydal ho sudca OS Bratislava II, Trestným rozkazom bol obvinenej uložený trest odňatia slobody dva roky a sedem mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní štyri roky. Súčasne jej bol uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na dobu šesť rokov,” prezradil Vačok. Je otázne, či Kralevich voči rozkazu podala odpor a či bol vytýčený termín ďalšieho pojednávania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Daniela Kralevich, Televízia JOJ