Vojvodkyňa a vojvoda zo Sussexu sa začiatkom mája stali prvýkrát rodičmi krásneho chlapčeka, ktorý dostal meno Archie. Dvojica sa už prvorodeným potomkom pochválila aj na verejnosti, aj keď iba na pár minút. Malé klbko šťastia však zrejme kráľovnú obmäkčilo viac ako sa očakávalo.

Mnohých ľudí po narodení kráľovského potomka zaujímalo, aký titul bude používať syn bývalej herečky a princa Harryho. Prišla však šokujúca správa, keďže podľa protokolu nemá Archie nárok na oslovovanie princ, a dokonca ani kráľovská výsosť. Toto právo majú iba deti princa Williama, budúceho kráľa Anglicka.

Situáciu mohla zmeniť kráľovná Alžbeta II., ktorá môže do kráľovského protokolu zasiahnuť. To sa však nestane, keďže rešpektuje pravidlá, ktoré boli stanovené pred desiatkami rokov. 93-ročná dáma sa zrejme rozhodla princovi Harrymu vynahradiť fakt, že jeho syn ako jediný nemá žiadny titul.

Britská kráľovná dala totiž čerstvým rodičom jedinečnú ponuku, a to sťahovanie sa priamo do Buckinghamského paláca. Je všeobecne známe, že práve táto rezidencia je oficiálnym domovom samotnej panovníčky. Alžbeta II. údajne túži svojmu vnukovi a jeho manželke so synom zaistiť príjemné zázemie, kde sa budú cítiť bezpečne.

Zdroj: mirror.co.uk  |  Foto: Instagram/sussexroyal, Instagram/kensingtonroyal