Uplynulý víkend sa konal 6. ročník prestížneho Česko-Slovenského plesu, ktorý u nás už tradične symbolicky uzatváral plesovú sezónu. V historickej budove pražského Obecného domu sa stretla smotánka domáceho šoubiznisu i mnohých významných hostí, pričom práve Slovenky vyrazili svojimi outfitmi dych všetkým prítomným.

Česko-Slovenský ples sa stáva čoraz obľúbenejšou spoločenskou udalosťou, ktorú s mimoriadnym nadšením podporujú známe osobnosti zo spoločenského, športového či z rôznych odvetví verejného života. 16. februára sa honosného večera v pražskom Obecnom dome okrem iných zúčastnili aj Celeste Buckingham s priateľom Alešom Mlátilíkom, Václav Mika s manželkou, Andrea Verešová či viceprezident Európskej investičnej banky Vazil Hudák.

Hostia 6. ročníka Česko-Slovenského plesu sa stali súčasťou slávnostnej pripomienky 30. výročia Nežnej revolúcie, v rámci ktorej mohli na úvod plesu vzhliadnuť dva krátke dokumentárne filmy z dielne mediálnych partnerov RTVS a ČT. Počas večera, ktorým sprevádzali Lucia Barmošová a Martin Dejdar, sa hostia zabávali najedinečných vystúpeniach rôznych umelcov, medzi ktorými vystúpila Mária Čírová, Adam Ďurica, Tereza Kerndlová, Celeste Buckingham, Monika Bagárová, Andrea Zimányiová, Ivana Regešová či skupina No Name, ktorá oficiálny hudobný program uzavrela.

“Radi by sme sa poďakovali našim vzácnym hosťom, partnerom plesu i všetkým, vďaka ktorým sme sa mohli spoločne stretnúť na ďalšom, v poradí už 6. ročníku Česko-Slovenského plesu. Zároveň Vás už teraz srdečne pozývame na budúcoročný 7. ročník Česko-Slovenského plesu, ktorý bude symbolicky venovaný pripomienke 140. výročia narodenia generála Milana Rastislava Štefánika a taktiež svetoznámemu československému rodu Baťovcov,” uviedol riaditeľ Česko-Slovenského plesu Radovan Čaplovič.

Celeste Buckingham s partnerom Alešom Mlátilíkom

Ivana Regešová

Andrea Verešová

Carmel Paradise

Lucia Hablovičová a Boris Hanečka

Monika Bagarová a Makhmud Muradov

Erika Barkolová

Twiins


Martin Dejdar s manželkou Danielou

Václav Mika s priateľkou Kristínou

Katarzia

Pavel Trávniček s manželkou Monikou

Foto: Peter Frolo, Pavel Dvořák