Kráľovské rodiny sa zahalili do smútku. Pred pár hodinami zahraničné médiá potvrdili, že zomrela známa princezná, ktorá prehrala ťažký boj so zákernou rakovinou kostí.

Medzi kráľovskými rodinami sa už stihla rozšíriť mimoriadne smutná novina. V piatok ráno zomrela vo veku 72 rokov holandská princezná Christina po náročnom boji so zákernou rakovinou kostí. Ochorenie trápilo princeznú niekoľko rokov, pričom mu napokon, bohužiaľ, v Noordeinde paláci podľahla.

O zdrvujúcej správe informoval kráľ Williem-Alexander, kráľovná Máxima a princezná Beatrix, ktorá bola holandskou kráľovnou až do abdikácie v roku 2013. Christina bola Williemovou tetou a sestrou princeznej Beatrix. “Sme zarmútení, že odišla naša milovaná sestra a teta. Christina mala nádhernú osobnosť a teplé srdce. S jej vášňou pre hudbu a talentom sa dokázala dotknúť mnohých ľudí. Budeme si uchovávať množstvo nádherných spomienok,” povedali podľa portálu RoyalCentral.

Christina si v roku 1975 zobrala za manžela Jorgeho Guillerma, s ktorým vychovávali tri deti, Bernarda, Nicolása a Juliana. V roku 1996 sa však rozviedli. Venovala sa spevu, a rovnako aj tancu či zvukovej terapii. Zdrvená rodina usporiada kremáciu v úplnom súkromí. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: royalcentral.co.uk │ Foto: YouTube/ NOS, Instagram/kensingtonroyal