Každé dieťa potrebuje cítiť náruč, lásku a objatie matky, avšak nie každé má, žiaľ, tú možnosť vyrastať po boku milovaných rodičov. Z mimovládnej organizácie Centrum Návrat v Banskej Bystrici tak prichádza výzva, ktorá môže absolútne zmeniť prvé týždne života opustených bábätiek.

Centrum Návrat v Banskej Bystrici momentálne hľadá výnimočných dobrovoľníkov pre novorodencov bez rodičov. „Pozor, nie pre všetky deti, ale pre najkrehkejších z najkrehkejších: pre tie, ktoré prežívajú stratu pôvodného rodiča (deti, ktorých biologické maminy dávajú súhlasy na adopciu alebo rodia v utajenom režime). Nazvali sme ich kukulíci! A tie, ktoré sa chodia o ne starať na pôdu nemocníc, sme nazvali Dominikami!“ informuje centrum verejnosť.

Na ženy, ktoré by vedeli ponúknuť trochu lásky pre kukulíkov, sú kladené aj určité požiadavky, pričom momentálne sa hľadajú dvaja ľudia pre centrum v Brezne, dvaja vo Zvolene a jeden v Banskej Bystrici. Ako je uvedené, dobrovoľník musí mať vlastnú rodičovskú skúsenosť, časovo zvládať chodiť za bábätkom na 2-3 hodiny popoludní v pravidelnom čase, a to najmenej dva až trikrát za týždeň.

Okrem toho by ste tiež mali mať absolútnu toleranciu k inakosti a pestrosti opustených detí a úctu k ich koreňom, absolvovať psychodiagnostické testy alebo zdravotnícke vzdelanie, byť empatická, absolvovať školenia či dokázať sa priamo postarať o kukulíkov. Konkrétne informácie a kde sa máte v prípade záujmu ozvať, nájdete >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Centrum Návrat v Banskej Bystrici