V súčasnosti, kedy mladé dievčatá podliehajú kvôli sociálnym sieťam trendu dokonalosti, ktorému sa snažia priblížiť nánosmi make-upu či filtrami, sa 20-ročná študentka Melisa Raouf prihlásila do súťaže krásy s celkom iným prístupom. V Miss Anglicko totiž mieni v októbri bojovať o korunku bez akejkoľvek kozmetiky.

Melisa Raouf je v rámci 94-ročnej histórie súťaže vôbec prvým dievčaťom, ktoré chce ísť do boja o korunku celkom naturálne. „Znamená to pre mňa veľa, pretože cítim, že dievčatá rôzneho veku nosia mejkap len kvôli tomu, lebo sú pod tlakom,“ povedala otvorene s tým, že sama nosila líčidlá už v mladom veku, nakoľko mala pocit, že nespĺňa žiadne štandardy krásy.

Do súťaže sa napokon prihlásila v snahe podporiť vnútorný pôvab, za čo jej denne ďakujú desiatky dievčat. Angie Beasley, organizátorka MISS Anglicko uviedla, že porota bola opakovane šokovaná z množstva make-upu, ktorý dievčatá používajú. „Som za to, aby make-up podporil prirodzenú krásu a nie, aby na tvári vyzeral ako maska. Po prvý raz sme videli súťažiacu, ktorá je úplne vyrovnaná a chce súťažiť úplne bez neho a berie to ako svoju výhodu,“ dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/melisaraouf