Situácia na Ukrajine nie je ani takmer mesiac od vypuknutia krvavého konfliktu stabilizovaná a z krajiny utekajú milióny ľudí. Mnohí z nich končia aj na slovenských hraniciach, pričom doposiaľ ich prekročilo takmer štvrť milióna zúfalých občanov.

Slovenskí dobrovoľníci aj policajti z ukrajinských hraníc sa denne stretávajú s množstvom príbehov ľudí, ktorí v snahe zachrániť vlastné životy utekajú zo svojich domovov. Jednou z tých, čo na východnej hranici podávajú pomocnú ruku, je aj Lucia z Michaloviec, ktorá na parkovisku stratila mobilný telefón.

Ten napokon našiel kamionista Oleksander z Mukačeva, pričom ho nielen uschoval, ale aj čakal na mieste, kým sa preň niekto vráti. “Keď Lucia zistila, že jej niečo dôležité chýba, vrátila sa, zavolala si a ozval sa jej nálezca, ktorý jej telefón s úsmevom na tvári odovzdal,” uvádza stránka polície s tým, že milý muž odmietol akýkoľvek dar za čestnosť. “Vy pomáhate Ukrajincom a ja som rád, že som vám vašu pomoc mohol vrátiť. Keď raz pomôžete, stokrát sa vám to vráti!” povedal jej krásne slová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pol