Vladimír Krčméry patrí k uznávaným epidemiológom, ktorého názor si vážia kolegovia, občania i samotná prezidentka Zuzana Čaputová. Aj z tohto dôvodu sa stal jednou z osobností, ktorá bola pozvaná k odbornej diskusií priamo v prezidentskom paláci.

Profesor Krčméry je presvedčený, že celoplošné testovanie je správne rozhodnutie, keďže sa Slovensko môže týmto spôsobom vyhnúť tvrdším opatreniam ako je lockdown. Podľa jeho slov ide o účinný spôsob, ako spomaliť šírenie ochorenia COVID-19.

60-ročný epidemiológ chápe, že sa ľudia obávajú nákazy práve pri celonárodnom testovaní, no odberné miesta je možné zorganizovať tak, aby sa občania zbytočne nezhlukovali. Rodák z Bratislavy vyzýva Slovákov, aby sa zúčastnili testovania, keďže bude mať Ústredný krízový štáb skutočný obraz o vývoji nákazy.

Druhým dôvodom účasti je identifikovanie pozitívnych pacientov, ktorí skončia v karanténe a nebudú šíriť nákazu ďalej, v dôsledku čoho sa zníži počet infikovaných osôb. Následne sa zníži tlak na nemocnice a zdravotníkov, ktorí sú už teraz nútení brať si služby navyše.

Štvrtým dôvodom, prečo by sa Slováci mali zúčastniť testovania, sú štatistiky zo zahraničia, kedy plošné testovanie veľkých miest znížilo epidémiu. Posledným, no veľmi dôležitým faktorovm, je zmierňovanie tvrdých opatrení po izolovaní všetkých infikovaných ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: YT/POSTOJ TV, FB/Správy RTVS, Ministerstvo zdravotníctva SR