Prípad brutálnej vraždy 16-ročného Tomáša stále vyvoláva množstvo otázok, ktoré sa postupne dostávajú na verejnosť. Dôvodom sú predovšetkým rodičia odsúdenej Judity, ktorí veria v jej nevinu a naďalej chcú bojovať za dcérino oslobodenie. Najnovšie im dodal novú nádej kriminalista s množstvom skúseností.

Judita je za vraždu kamaráta odsúdená na 12 rokov a 4 mesiace vo väzení. Rozsudok pobúril predovšetkým jej rodičov, ktorí sú presvedčení, že ich dcéra je nevinná, pričom sú odhodlaní to aj dokázať. ,,Zápas o spravodlivosť nikdy nevzdáme. Využijeme všetky zákonné prostriedky, aby sme sa domohli spravodlivosti,“ uviedli na stránke, ktorá je venovaná bývalej gymnazistke.

Otec 18-ročnej dievčiny uviedol, že znalecký posudok bol účelový, nože nesedeli do rán obete, ignorovala sa údajná tretia osoba v byte a nedostatočne sa zaistili stopy. Na jeho kritiku zareagovala aj sudkyňa žilinského okresného sudu. ,,Nie je technicky možné a ani potrebné, aby boli zaistené úplne všetky stopy nachádzajúce sa na mieste činu. Stopy na mieste činu vždy zaisťuje kriminalistický technik, ktorý na základe svojich odborných vedomostí, znalostí a skúseností vyhodnotí, ktorá stopa bude zaistená a ktorá nie,“ uviedla na súdnom konaní.

Nad vyjadrením sudkyne však neveriacky krúti hlavou bývalý kriminalista Matej Snopko, ktorý odporučil, aby si zopakovala hodiny kriminalistky. Podľa jeho názoru pri zaisťovaní stôp vždy chybovosť bola, je a bude. Muži zákona si tak mohli všimnúť všetky stopy a možno nie. Rodičom Judity odkázal, aby sa nevzdávali a oslovili skúsených právnikov. ,,Je úplne normálne, keď rodičia veria svojmu dieťaťu. Rodičov potrebujeme najmä vtedy, keď je nám zle. Môj syn bude mojim synom, aj keby niekoho zabil a zjedol. To je úplne jasné, že sa ho budem zastávať,” uviedol pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Zvolenská plaváreň, Tomáš T., pravdaojudite.net, TV Markíza