Kristína Kövešová patrí k najodvážnejším investigatívnym novinárkam na Slovensku, pričom sa neraz dostala do ohrozenia života. Musí čeliť dílerom drog, zlodejom, pedofilom či skorumpovaným politikom. Kedy si však povie, že spravila pre našu spoločnosť dosť?!

Investigatívna redaktorka sa dlhé roky venuje mimoriadne závažným kauzám, ktoré sa stali súčasťou jej pracovného, no aj osobného života. Denne sa stretáva s nebezpečnými kriminálnikmi, pričom sa snaží získať odpovede, a predovšetkým pravdu, i keď je častokrát krutá. Aj napriek tomu, že je silnou osobnosťou, zneužívanie detí a následné prepúšťanie zločincov na slobodu ňou vždy otrasie.

Kövešová je s mnohými rodinami, ktoré si prešli peklom, stále v kontakte a má s nimi veľmi priateľské vzťahy. Podľa jej slov sa stali jej novinárskou rodinou a za ich silu bojovať s nespravodlivosťou ich obdivuje. 37-ročná brunetka dokonca nedávno pomohla dievčaťu, ktoré bolo zneužívané kňazom, pričom dostal iba 3-ročnú podmienku.

Obľúbená markizáčka zažila množstvo ťažkých prípadov, no ani na jeden z nich nezabudla. Je však rozhodnutá dostať obvinených pred súd, aby stáli tvárou v tvár spravodlivosti. ,,Keď zavriem tohto, keď pôjdu sedieť títo, a keď odhalíme toho, a keď konečne budem môcť povedať toto, tak vtedy pôjdem do dôchodku,“ povedala Kristína pre topky.sk, pričom mnohé jej kauzy ešte nie sú doriešené a chce ich dotiahnuť do konca. Ide predovšetkým o se*uálnych násilikov. Je si vedomá, že to môže trvať aj niekoľko rokov, no odhodlanie jej nechýba.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk  |  Foto: IG/kristinakovesova, FB/Profil zločinu, Kristína Kovešová