V utorok 25. augusta vošla Bratislava po analýze odborníkmi do červenej epidemickej fázy, pričom magistrát spustil preventívne opatrenia voči tzv. superšíreniu sa korovarírusu. Nakoľko sa v hlavnom meste situácia dramaticky zhoršuje, mesto ruší nielen hromadné podujatia a akcie, ale pristupuje aj k bezpečnostným krokom.

Magistrát Bratislavy v týchto dňoch spúšťa preventívne opatrenia, ktoré by mali zabrániť masívnemu šíreniu sa koronavírusu. Aktuálne sa hlavné mesto nachádza v červenej fáze, pričom tu došlo k zrušeniu všetkých spoločenských rizikových podujatí, ktoré boli organizované samosprávou mesta. K dočasne sprísnenému režimu sa napokon vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová, pričom ako uviedla, len s obavami sleduje zhoršujúcu sa situáciu v spojitosti s rastúcimi číslami infikovaných na COVID-19.

„Na organizovanie rôznych akcií síce sú platné nariadenia hlavného hygienika, neznamená to ale, že pri iných sociálnych kontaktoch by neexistovali žiadne riziká prenosu vírusu. Myslím si, že obozretnosť a zvažovanie nevyhnutnosti niektorých sociálnych kontaktov je znovu namieste a mali by sme ho brať vážne,“ dôrazne upozorňuje hlava štátu.

Prezidentka mala najbližšie dni pracovne tráviť v Nitrianskom kraji, kde mala naplánovaných viacero dôležitých stretnutí, avšak ako uviedla, pomyselný semafor však svieti na červeno aj pre ňu samu. „Chcem sa za každých okolností správať zodpovedne a neísť na výjazd v situácii, keď pri množstve kontaktov na výjazde neviem ja a ani moji spolupracovníci vylúčiť riziko prenosu vírusu. Považovala by som to za nezodpovedné,“ uvádza Čaputová.

Ako tiež dodala, je nevyhnutné, aby všetci rešpektovali nariadenia hygienikov a opatrenia štátu alebo samosprávy: „Úspešnejší v súboji s vírusom však budeme, keď k dodržiavaniu nariadení pridáme, každý sám za seba, aj trochu viac obozretnosti a zodpovednosti. Zvládneme to!“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/zuzana_caputova