Zuzana Čaputová prijala cez víkend pozvanie na otvorenie zrekonštruovaného kaštieľa v obci Borša, kde sa narodil František II. Rákóczi. Otvorila ho spoločne s maďarským prezidentom Jánosom Áderom a jeho manželkou.

,,Úcta k našej spoločnej minulosti patrí k hodnotám, ktoré sa nemôžu obmedziť hranicami štátov. Naše krajiny sú ako členské štáty Európskej únie súčasťou spoločenstva, v ktorom sú dôležitejšie hodnoty a budúcnosť, ktoré nás spájajú, než hranice a odlišné pohľady na minulosť. Vážme si minulosť a držme sa demokratických hodnôt spoločenstva, ktoré tvoríme,“ napísala Čaputová na Facebooku, kde zároveň pridala fotografie zo slnečného dňa.
Po jej boku sedel partner a poradca Juraj Rizman, s ktorým sa počas oficiálnej slávnosti nehanbila držať za ruky. Viacerým to neprekážalo, dokonca ich chválili: ,,Pánovi Rizmanovi to svedčí. Som mala obavy ako pôjde k prezidentke, kedysi s dlhým copíkom a náušnicou v uchu. Musím povedať, zmena sa podarila. Krásny pár.“

Našli sa aj takí, ktorým ich vzájomné dotyky prekážali. ,,Pre pána Jána, aspoň na takejto oficiálnej udalosti sa nedržte za ruky ako deti! Zlepšite podmienky deťom pri vymáhaní výživného od nezodpovedných rodičov, ale aj v celom postavení pred týmto odporným post-komunistickým súdom a potom si získate rešpekt aj u mňa,“ komentuje nahnevaná Slovenka. Na ktorú stranu sa prikloníte vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: Facebook/ Zuzana Čaputová