Kritika Čaputovej partnera po Mekyho pohrebe: REAKCIA Rizmana…!

Dátum:

Zuzana Čaputová, ktorá nedávno získala medailu, sa spolu so svojím partnerom Jurajom Rizmanom zúčastnila v Čechách na pohrebe slovenskej speváckej legendy Mekyho Žbirku. Viacerí politici sa ale do ich cesty obuli a označili to za papalášizmus. Rizman ale klamstvá vyvrátil na svojom Instagrame. 

Na pohrebe Mekyho Žbirku sa okrem iných významných osobností zúčastnila aj prezidentka SR spolu s partnerom. Práve táto návšteva sa stala tŕňom v oku Andreja Danka: „Vyzývame Zuzanu Čaputovú, aby zaplatila letenku a všetky náklady za svojho priateľa. Poukazujeme nielen na tento piatok 19. 11. v Prahe. Tých výletov a nákladov je totiž zaúčtovaných v prezidentskej kancelárii podstatne viac. Súčasne poukazujeme aj na záhadné platenie módneho návrhára a kaderníkov. Vo Francúzsku z toho bol jeden z najväčších škandálov. Tu sa to veselo deje a tvárime sa, akoby sa nič nedialo. Prezidentská kancelária opakovane porušuje štátny protokol a finančné prostriedky používa na rozporuplné účely,“ uviedol na sociálnej sieti.

Podobnú rétoriku zvolil aj poslanec Taraba. Samotný Juraj Rizman ale zverejnil status, v ktorom vyvracia všetky klamstvá: „Pán Danko a pán Taraba sa pustili do prezidentky, že sme išli spolu do Prahy na poslednú rozlúčku s Miroslavom Žbirkom. Vraj má uhradiť náklady na náš let, ubytovanie a stravu. Všetko by bolo fajn, keby…. Keby títo páni mali úctu k faktom a overovali si informácie… na poslednú rozlúčku s Miroslavom Žbirkom sme neleteli… V Prahe sme neboli ubytovaní – išli sme na otočku… No a do tretice – aby boli už úplne na smiech – ani ich tretia téza nesedí – v reštaurácii som za pani prezidentku a za seba platil ja… Týmto pánom ale nejde o fakty. Chcú len vyvolávať nenávisť,“ odvetil Čaputovej partner.

Poslanec Taraba ale napriek vysvetleniu pokračoval v kritike: „Ja píšem, že ak nemá brať na výlety svoju dcéru Sulík, nemala by Vás brať ani pani Zuzana, nakoľko Vy ste protokolárne nikto. A ak Vás bráva pani Zuzana tak, ako to robí už nejaký ten mesiac, tak mali by ste za ňou chodiť osobnou dopravou, teda nevoziť sa vo vládnych prostriedkoch, bez ohľadu na ich charakter a druh. Chápeme sa. Kľudne môžete nám rozobrať cestu za cestou,“ trvá na svojom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/juraj_rizman_sk, FB/Tomáš Taraba – predseda ŽIVOT NS, Andrej Danko – predseda SNS │ Foto: FB/Zuzana Čaputová, Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...