Českou republikou otriasla tragická správa o úmrtí len 9-dňového bábätka, ktorého zniesla zo sveta vlastná matka. Nemenovaná žena z českého Zlínska predávkovala dieťa opiátmi, pričom si za údajne neúmyselnú vraždu odsedí 10 rokov v nápravnom zariadení.

Potom, čo mal len 9-dňový chlapček problémy so spánkom a neustále plakal, si jeho matka vyhľadávala prostredníctvom internetu informácie, aká je smrteľná dávka kodeínu a ako sa otrava týmto opiátom prejavuje. Dve tabletky silného lieku, ktorý je dostupný výhradne na lekársky predpis, následne podala synovi zamiešané v mlieku, pričom ten zomrel na následky predávkovania.

Ako uvádza portál Extra.cz, novorodeniatko mala prísť ešte pred úmrtím kvôli zdravotným komplikáciám skontrolovať lekárka, avšak žena jej podanie tabletiek zamlčala. Ako neskôr uviedla súdu, o účinkoch jedu nemala poňatia a chcela iba docieliť, aby dieťa spalo a prestalo plakať. Kým najskôr dostala trest dva roky z usmrtenie z nedbanlivosti, odvolávací Vrchný súd v Olomouci skutok prekvalifikoval a krkavčia matka si odsedí za vraždu 10 rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: extra.cz