Aj keď by spolu manželia mali ostávať v dobrom i zlom, celý svet v týchto dňoch dojíma neuveriteľný životný príbeh Tiana Haichenga a jeho 6-ročnej dcérky Jie. Osud sa s nimi totiž rozhodne nemaznal a aj napriek tomu sa z nich stali ikony lásky a vzájomnej spolupatričnosti.

V marci 2016 sa stal Tian Haicheng obeťou nepríjemnej autonehody, po ktorej zostal celkom paralyzovaný. O úbohého muža sa následne starala jeho polovička, ktorá však jedného dňa odišla spolu so synom ku svojej matke. „Povedala mi, že na pár dní zostane v matkinom dome. Ale nikdy sa nevrátila a vzala si so sebou aj syna,“ povedal Tian.

S otcom rodiny zostala jeho 6-ročná dcérka Jia Jia, ktorá denne vstáva o šiestej hodine ráno, aby hodinu masírovala svaly svojho otca. Napriek tomu, že dievčatko prišlo v jedinom momente o celé svoje bezstarostné detstvo, pomáha oteckovi s radosťou a láskou, čím si získalo rešpekt od ľudí po celom svete.

Okrem toho, že chodí do školy a musí sa o seba už v útlom veku postarať celkom sama, otcovi pomáha s pohybom, kŕmi ho, a dokonca mu holí bradu: “Zo začiatku som vôbec nevedela, ako mu holiť tvár, a tak mu vždy tiekla krv. Otec ale hovoril, že ho to nebolí. Teraz som už ale v holení dobrá. Moja babička hovorí, že ho holím pekne dohladka,” zverila sa šikovná Jia Jia. Toto dievčatko si rozhodne zaslúži rešpekt a podporu!

Jia Jia so svojim otcom Tianom

Zdroj|Foto: YouTube, Instagram