Priam neuveriteľný čin krkavčej matky otriasol celý Ruskom. Žena, ktorá nečakane otehotnela, nemala možnosť ponechať si dieťa, a tak sa rozhodla, že ho predá prostredníctvom internetu.

Irina Volkovová, matka dvoch detí, nečakane otehotnela, pričom o ďalšieho potomka neprejavila ani najmenší záujem. Vzhľadom na skutočnosť, že si ho údajne nemohla dovoliť, si zaumienila, že ho predá cez internet za cenu 18 000 rubľov, a teda približne 240 €. Na inzerát sa následne prihlásila istá Anna, ktorá síce žila v usporiadanom a šťastnom manželstve, avšak v dôsledku neplodnosti nemohla mať vlastných potomkov.

Ženy, ktoré momentálne čelia obvineniu z obchodovania s deťmi, sa dohodli na presnom scenári odovzdania bábätka. Anna mala predstierať, že je biologickou matkou dieťaťa, pričom Irina, skutočne tehotná žena, odišla rodiť do Petrohradu, kde záujemkyňa žije. Okrem toho, že cestovala na pas svojej „zákazníčky“, pod jej menom bola dokonca prijatá do nemocnice, kde si však lekári všimli rozdiel medzi fotografiou v doklade a skutočnou podobizňou rodičky.

Personál nemocnice nahlásil nezrovnalosti polícii a potom, čo Irina na druhý deň odovzdala dieťa Anne, zadržala obe ženy polícia. Tým momentálne hrozí desať rokov väzenia, nakoľko sú obvinené z obchodovania s deťmi, ale aj z falšovania identity. Novorodenca dal súd na adopciu.