Krsty, svadby, pohreby:Koľko ľudí sa ich môže zúčastniť počas lockdownu?

Dátum:

Po zasadnutí vlády v stredu premiér Eduard Heger verejnosti oznámil, že od štvrtka (25. novembra) bude platiť na území celého Slovenska lockdown pre všetkých občanov bez výnimky. Okrem iného sú zakázané aj všetky hromadné podujatia, avšak čo v prípade pohrebov a krstov?

Od 25. novembra vláda zaviedla prísny lockdown spojený s núdzovým stavom, v rámci ktorého platí s určitými výnimkami aj zákaz vychádzania v čase o 5:00 hod. do 1:00 hod.. Ako je uvedené vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva SR, hromadné podujatia sú aktuálne zakázané, pričom výnimku majú v súvislosti s výkonom práce stretnutia v režime očkovaní a prekonaní do desať osôb. Povolené sú aj profesionálne športové súťaže, kedy musí byť každý z hráčov i organizátorov otestovaný, avšak bez prítomnosti divákov.

Krsty, svadby, pohreby, bohoslužby

V súvislosti s nariadeniami sa aktuálne môžu bohoslužby vykonávať len ako individuálna pastoračná činnosť, kým sobáše a krsty sa môžu uskutočniť maximálne za účasti šiestich osôb. Pozor, predmetné sa nevzťahuje na prítomnosť zúčastnených zo strany organizátora.

Pri dodržiavaní protipandemických opatrení sa môžu pohreby vykonávať bez kapacitných obmedzení, kým na všetkých spomenutých udalostiach je nevyhnutné spĺňať bezpečnostné opatrenia, používať výhradne dezinfikované predmety so zákazom piť z jednej nádoby.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: ÚVZ

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...