Na dievčatko († 5) z Medzilaboriec si počkal krutý osud. Z neznámych príčin v dome upadlo do bezvedomia, no jeho mama pri ňom v posledných chvíľach, žiaľ, nebola.

Dievčatko stihol nespravodlivý osud a v piatich rôčkoch musela tento svet opustiť za tragických okolností. Na jednej z ulíc v Medzilaborciach došlo k udalosti, ktorú si nevie vysvetliť žiadny zo susedov. Príbuzní dievčatka zavolali podľa informácii Novín záchranku okolo pol desiatej večer, no pred polnocou už bolo mŕtve. Nikto pritom nedokáže pochopiť, čo sa stalo: “Také malé decko zomrie a ani choré nebolo. Prišla záchranka a viac nevieme nič,” tvrdia susedia. Dievčatko našli v bezvedomí, no ani po prevoze do nemocnice a oživovaní sa ho nepodarilo oživiť.

Po pitve ale nebolo začaté trestné stíhanie, nakoľko sa zistilo, že smrť nastala bez cudzieho zavinenia a za všetkým sú chorobné (bližšie neuvedené) príčiny, hoci nikto nevedel o tom, že by bola chorá. Ešte šokujúcejšie je ale odhalenie, kde bola v čase umierania mama maličkej: “Jej matka nie je doma, ona je v base. Dostala za elektriku, čo brala načierno, basu šesť či sedem mesiacov,” prezradila prekvapivé pozadie jedna z obyvateliek. Dievčatko tak zrejme vyrastalo v sociálne slabších pomeroch a pravdepodobne doplatilo i na nediagnostikované ochorenie.

Zdroj: noviny.sk │ Foto: Pixabay