Je tomu len zopár hodín čo došlo k teroristickému útoku na Novom Zélande. Ozbrojený muž vtrhol do dvoch mešít v meste Christchurch. Desiatky ľudí na následky strelných poranení zomrelo a mnoho ďalších je vážne zranených. Situácia je naďalej vážna, keďže polícia stále očakáva ďalší útok.

V ranných hodinách vstúpili traja ozbrojení muži a jedna žena do dvoch mešít v meste Christchurch. Nastalo hrozivé krviprelievanie, ktoré si dokonca nahrávali a zverejnili na sociálnej sieti. Novozálandská polícia uviedla, že 41 ľudí zomrelo na mieste, sedem ďalších na predmestí a jeden človek zomrel na následky zranení v nemocnici. Zdravotníci zároveň ošetrili 48 ľudí so strelnými zraneniami.

Vrahov momentálne vypočúva polícia, pričom jeden z nich, Austrálčan Brandon Tarrant, bol už obvinený z vraždy. Predsedníčka vlády vo vyhlásení však vydesila občanov, keď potvrdila, že na vozidlách atentátnikov boli pripevnené dve výbušné zariadenia. Zrejme tak po streľbe plánovali samovražedný útok autom. Na Novom Zélande sa momentálne úroveň bezpečnostnej hrozby zvýšil na stupeň “vysoký“.

Brenton Tarrant bol jeden zo strelcov

Zostrih videa z pohľadu teroristu môžete vidieť >>>TU<<<

Zdroj: edition.cnn.com  |  Foto: YouTube, Pixabay  |  Video: tvnoviny.sk