Je tomu len zopár hodín, čo svet zdrvila správa o katastrofe na Srí Lanke, kde v dôsledku teroristických útokov zahynulo takmer 200 civilistov. Okrem domácich občanov sa však na mieste nešťastia nachádzajú aj Slováci, medzi inými i Veronika Cifrová Ostrihoňová a Matej “Sajfa” Cifra.

Srí Lanka, obľúbená destinácia turistov z celého sveta, momentálne prežíva mimoriadne ťažké obdobie. Počas najvýznamnejších kresťanských sviatkov roka došlo iba pred pár hodinami k masívnym výbochom v troch kresťanských kostoloch a troch luxusných hoteloch, pričom pri neštastí zahynulo takmer 200 osôb.

Krviprelievanie, ktoré začalo okolo 8:45 v kostole St. Sebastian v Negombo a pokračovalo v kostoloch St. Anthony’s Shrine v Kolombe a Zion v Batticaloa, sa stalo osudným nielen pre domácich kresťanov, ale aj 35 zahraničných turistov. Útočníci sa však okrem svätýň zamerali aj na luxusné hotely, konkrétne Shangri-La, Cinnamon Grand a Kingsbury.

Po útokoch, ktoré zdrvili svet, sa však o svojich príbuzných začali obávať aj Slováci, nakoľko by sa na ostrove malo aktuálne nachádzať približne 45 našincov. Medzi inými sa sem za oddychom vybrali aj redaktorka Markízy Veronika Cifrová Ostrihoňová a moderátor Matej “Sajfa” Cifra.

Aj keď sa fanúšikovia dvojice spočiatku o svoje obľúbené tváre, známe i z vlogerskej YouTube scény obávali, obaja sa ohlásili prostredníctvom sociálnej siete Instagram živí a zdraví. “Teraz som sa dozvedel o útokoch v Colombe v hlavnom meste Sri Lanky. Sme, našťastie, na juhu. Sme ok,” informoval Sajfa, pričom ho doplnila aj Veronika: “Ďakujeme za Vaše správy, kamaráti, my sme od Colomba ďalej, takže sme našťastie v poriadku. Strašné správy. Pokojné sviatky vám želám zo srdca.”

Zdroj: Instagram/Sajfa, VeronikaOstrihonova