Mimoparlamentná strana Hlas na čele s Petrom Pellegrinim už približne rok sľubuje zverejnenie transparentného účtu, na ktorom by bolo vidieť pohyb financií smerom do strany aj z nej. Dodnes sa tak ale neudialo. Hlas však zverejňuje mená svojich darcov.

Strana Hlas, ktorá vznikla po odchode jedného krídla strany Smer, sľubovala od svojho počiatku transparentnú a čestnú politiku. Peter Pellegrini, ktorý nedávno zaútočil na Matoviča kvôli nákupu testov, tvrdil, že čoskoro zverejnia aj transparentný účet, na ktorom budú môcť voliči pozorovať finančné pohyby smerom do aj zo strany.

Dodnes sa tak však neudialo a jediné, čo je možné na stránke Hlasu dohľadať, je zoznam mien darcov, ako aj súm, ktorými prispeli. K dnešnému dňu pritom strana prijala od darcov približne 240-tisíc eur. Strana má však od svojho vzniku aj nemalé výdavky. Len za prenájom priestorov centrály vo vychytenej časti Bratislavy zaplatia 12-tisíc eur mesačne, kým júnový snem strany mohol Hlas vyjsť aj na desiatky tisíc eur.

Na nadchádzajúce komunálne, župné, parlamentné a prezidentské voľby bude musieť strana zohnať až okolo 4 až 5 miliónov. Medzi darcami, ktorí doposiaľ prispeli Hlasu, sa pritom aktuálne okrem samotného Pellegriniho s príspevkom 23-tisíc eur nachádza aj jeho sestra Eva, ktorá stranu obdarila sumou 10-tisíc eur, či obvinený Peter Žiga. 20-tisíc eurami prispel Branislav Becík, ktorý do strany vstúpil len nedávno, exministerka Ľubica Laššáková zas darovala 19-tisíc eur. 16-tisíc eur poskytli Hlasu Erik Tomáš, Matúš Šutaj Eštok aj Richard Raši.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk, strana-hlas.sk │ Foto: Peter Pellegrini