Diváci sa v nedeľu počas politickej relácie televízie Markíza Na telo dozvedeli, ktorý z našich politikov je vnímaný ako najväčší klamár a ktorému, naopak, dôverujú najviac. V ankete odpovedalo vyše 10-tisíc Slovákov.

Na telo, nedeľná politická relácia televízie Markíza, tentokrát privítala v štúdiu Michala Kovačiča Luciu Ďuriš Nicholsonovú (SaS) a Ábela Ravasza (Most-Híd). Hlavnou témou bola aj anketa, ktorá mala rozhodnúť o tom, ktorý z našich politikov je Slovákmi vnímaný ako najväčší klamár a o ktorom si, naopak, myslia, že najčastejšie nehovorí pravdu.

Prieskum pritom realizovala agentúra Focus počas polovice októbra na vzorke 10 012 respondentov. Podľa tisícok obyvateľov je najpravdovravnejšou političkou na Slovensku prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá presvedčila 41,8 percenta opýtaných. Na druhom mieste s 32,2 percentami skončil premiér Peter Pellegrini a na treťom mieste s 21,2 percentami sa umiestnil exprezident a politik zo strany Za ľudí Andrej Kiska.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Na vrchole nepríjemnej tabuľky sa pritom ocitol Štefan Harabin zo strany Vlasť, ktorý klame až podľa 53,8 percenta respondentov. V tesnom závese za ním skončil expremiér Robert Fico s 53,5 percentami. Podľa 49,1 percenta opýtaných Slovákov však klame aj opozičný líder SaS Richard Sulík. Koho by ste na prvé miesta v tabuľkách dosadili vy?

Toto sú podľa Slovákov najpravdovravnejší politici

Títo politici klamú podľa Slovákov najčastejšie

Zuzana Čaputová má najväčšiu dôveru obyvateľov Slovenska

Najmenej pravdovravný je podľa obyvateľov Slovenska Štefan Harabin

Zdroj: Televízia Markíza │ Foto: Facebook/Zuzana Čaputová, Robert Fico, Štefan Harabin, Televízia Markíza