Po brutálnej vražde mladého novinára sa slovenská vláda otriasa v základoch. Masové protesty, ktoré sa následne konali v mnohých mestách našej krajiny zatriasli mnohými stoličkami. Slovensko totiž prahne po zmene a aby sa situácia upokojila, padli už niektoré hlavy. 

Najnovšie a najočakávanejšie odstúpenie sa očakáva od samotného premiéra, ktorý sa najprv veľmi zdráhal, spraviť tento zásadný, no nevyhnutný krok. Vo štvrtok by mal podať svoju demisiu, no od prezidenta očakáva, že vyhovie jeho trom podmienkam. Róbert Fico na margo odstúpenia zo svojho mandantu dodal: „Predčasné voľby by takmer naisto sprevádzal chaos a nestabilita. Je dôležité, aby súčasná vládna koalícia naďalej napĺňala svoj mandát od voličov. V rámci naplnenia tejto spoločnej povinnosti som aj ja osobne ochotný urobiť maximum. Je našou povinnosťou aj naďalej napĺňať vôľu ľudí a neodovzdať štát opozičným amatérom a krikľúňom.“ 

Kto by mohol byť novým premiérom?

V hre je hneď niekoľko mien. Toto sú najhorúcejší kandidáti!

Peter Pellegrini (42)

Predpokladá sa, že to bude práve on, kto sa stane Ficovým náhradníkom. Súčasný podpredseda vlády pre investície a informatizáciu. Peter sa na Úrad vlády prepracoval až z asistentskej stoličky.

V roku 2002 začínal ako asistent vtedajšieho poslanca Smer-SD Ľubomíra Vážneho. No už o štyri roky neskôr zasadol do poslaneckých lavíc za stranu Roberta Fica. Počas svojej politickej kariéry bol  štátnym tajomníkom ministerstva financií, ministrom školstva a taktiež sa zmocnil aj druhej najvyššej ústavnej funkcie, keď sa stal aj predsedom Národnej rady. V tretej vláde Róberta Fica dostal do rúk peniaze z eurofondov a stal sa vicepremiérom. Podarí sa mu nakoniec uchopiť aj premiérsku funkciu?

Peter Kažimír (49)

Veľkú nádej má aj súčasný minister financií a podpredseda strany. Ten zatiaľ nie je zatiahnutý do žiadnych smeráckych káuz a u voličov je pomerne obľúbený!

Martin Glváč (50) 

V súvislosti s obsadením ministerského kresla sa skloňuje aj meno, bývalého ministra obrany a šéfa poslaneckého klubu Smeru. Jeho šance sú však oveľa menšie ako u predchádzajúcich kandidátov.

Kto teda nakoniec preberie po Róbertovi Ficovi jeho miesto sa ukáže už čoskoro!

[poll id=”130″]

Zdroj:  pluska.sk, cas.sk | Foto: facebook