Kto stojí za obesením Lučanského? Reagujú prví politici!

Dátum:

Po šokujúcej správe o Lučanského pokuse o samovraždu sa vynárajú skutočne podozrivé otázky. Stál niekomu život bývalého policajného prezidenta v ceste? Vedel Lučanský niečo, čo mohlo iným uškodiť alebo „iba“ nezvládal pobyt v policajnej cele, prípadne ho škriabalo svedomie a prial si koniec? Na otázky, ktoré si pýtajú odpovede, už Lučanský zrejmä reagovať nebude. 

Podľa DenníkaN momentálne leží Milan Lučanský po druhom pokuse o samovraždu v nemocnici, kde mu bola potvrdená mozgová smrť. Na zdrvujúci akt, ktorý sa mal odohrať pod prísnou ostrahou stráže, reagujú mnohí politici. „Úplne nepochopiteľné zlyhanie väzenskej a justičnej stráže, ktorá mala na starosti bezpečie Milana Lučanského. Je úplne kľúčové, aby prišlo k dôkladnému vyšetreniu. Kto je zodpovedný za to, že bývalý policajný prezident – a dôležitý svedok závažných trestných činov – sa mohol v Ústave na výkon väzby takto pokúsiť o samovraždu. Obzvlášť po incidente, ktorý sa stal Milanovi Lučanskému pred dvomi týždňami a pochybnostiach, ktoré okolo toho vznikali,“ pýta sa Michal Šimečka za stranu Progresívne Slovensko.

Podobného názoru o absurdnosti možnosti obesenia za mrežami je aj Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá túto skutočnosť vníma ako „mega prúser“. „Mal byť monitorovaný 24 hodín. Ako sa mohol obesiť? Koľko trvá obesenie v cele? Kde bol bachar? Komu záležalo na Lučanského umlčaní? Naozaj chcel Lučanský umlčať sám seba?“ pýta sa. Mnohé otázky, na ktoré zatiaľ nie sú odpovede.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: DennikN, FB/Lucia Ďuriš Nicholsonová, Michal Šimečka Progresívne Slovensko | Foto: YT/SME ,canva.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...