Podľa Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej Republiky sa najpredávanejšou značkou na Slovensku za rok 2015 stala Škoda, čo zrejme nie je žiadnym prekvapením. Za zmienku stojí, že v uplynulom roku sa predalo o 8 % viac automobilov ako v roku 2014 a bolo ich takmer 80 tisíc. Kto dýchal na krk obľúbenej “embéčke”?

[sociallocker] Prvé priečky v rebríčku najpredávanejších aút na Slovensku za rok 2015 obsadili dvaja zástupcovia VW Group – konkrétne už spomínaná Škoda, ktorej patrí suverénne prvenstvo s počtom 16 570 predaných aút. Za ňou nasleduje Volkswagen, ktorý si minulý rok kúpilo 7616 Slovákov. Treťou najpredávanejšou značkou na Slovensku sa stal kórejský Hyundai, vlastniaci takmer polovicu akcií automobilky Kia, ktorá skončila na štvrtom mieste. Prvú päticu uzatvára francúzsky Peugeot. Francúzske autá sa u nás zjavne tešia veľkej obľube, keďže do prvej desiatky sa dostali aj značky Renault a Citroën, ktoré obsadili ôsme a deviate miesto. Tieto značky predbehol nemecký Opel na šiestej priečke a siedma bola dcérska spoločnosť Renaultu, Dacia. Desiate miesto patrí japonskému Suzuki. Z drahších značiek sa najlepšie umiestnil Mercedes-Benz (12.miesto), ktorý predbehol svojich najväčších konkurentov. BMW bolo štrnáste, ingolstadská značka Audi skončila na šestnástom mieste, Porsche obsadilo dvadsiatusiedmu priečku a taký Lexus skončil na 29.mieste.

Najpredávanejším autom za rok 2015 sa na Slovensku stala Škoda Fabia 3.
Najpredávanejším autom za rok 2015 sa na Slovensku stala Škoda Fabia 3.

Rôznym verziám modelov Škoda patrí až prvých šesť priečok v poradí najpredávanjejších osobných automobilov. Na čele rebríčka sa nachádza Fabia tretej generácie s celkovým počtom 2632 predaných kusov. Nasleduje ju Fabia 3 Kombi, po nej dve verzie Octavie tretej generácie, pričom Octavia 3 Combi obsadila tretie miesto, klasická Octavia štvrté a piata priečka patrí “Rapidke”. Šiestym najpredávanejším modelom bola Škoda Rapid Spaceback. Po spomenutých Škodovkách nasleduje ako siedme najpredávanejšie auto na Slovensku Volkswagen Golf 7 a na posledných troch priečkach prvej desiatky sú s veľmi tesnými rozdielmi Suzuki Vitara, Hyundai i20 a desiatku uzatvára hatchback kórejskej automobilky, Kia Cee´d.

Škoda Fabia 3.
Škoda Fabia 3.
Škoda Octavia 3.
Škoda Octavia 3.
Škoda Rapid.
Škoda Rapid.
Volkswagen Golf 7.
Volkswagen Golf 7.
Suzuki Vitara.
Suzuki Vitara.
Hyundai i20.
Hyundai i20.
Kia Cee'd.
Kia Cee’d.

Zdroj: ZAP SR  Foto: Facebook.com [/sociallocker]