Igor Matovič zohnal napriek nepodpore vlády ruské neschválené vakcíny Sputnik V. To vyvolalo vlnu nevôle, no ešte väčšie prekvapenie prišlo, keď sa premiér postavil pred novinárov a na adresu SaS vyslovil slová, ktoré zrejme čakal len málokto.

Vakcíny Sputnik V spôsobili rozkoly koalície, pričom mnohí poslanci neskrývajú kritiku premiéra Igora Matoviča. Ten napriek neodsúhlaseniu vlády nakúpil vakcíny, ktoré zatiaľ neboli schválené Európskou liekovou agentúrou. Hoci tento krok odobrila okrem opozície napríklad Slovenská komora lekárov, ktorá považuje vakcíny za jediné východisko, iný názor má mimoparlamentná strana PS, ktorá spustila kampaň za odstúpenie premiéra.

Igor Matovič však nákup vakcín obhajuje a na utorkovej tlačovej besede prekvapil všetkých novinárov aj verejnosť, keď sa k strane SaS vyjadril nečakanými slovami. „Zomrel novinár, lebo si niekto povedal, že euroval je dôležitejší,“ šokoval premiér, ktorý tak narážal na rozhodnutie SaS nepodporiť pred rokmi euroval a vysloviť nedôveru Radičovej vláde. Tým sa podľa neho vrátila k moci mafia, a tak nepriamo spojil zodpovednosť za vraždu so svojím koaličným partnerom.

Tieto slová ale nahnevali aj Jozefa Kuciaka, brata zavraždeného novinára, ktorý poslal predsedovi vlády tvrdý odkaz: „Už toho bolo dosť, pán premiér. Snažíme sa vyhýbať politike ako vieme, ale vnímame ju. V poslednom čase sa nám zdá, že to už zašlo až moc ďaleko. Útočenie tragédiou nášho Janka a jeho Martinky dookola, na kolegov z koalície, dokonca aj na novinárov je niečo, čo už stráviť nevieme. V mene celej našej rodiny Vás žiadam zvažovať slová, ktoré o ,,tom novinárovi‘‘ poviete a hlavne týmto neútočiť do koaličných kolegov a už vôbec nie do Jankových kolegov – novinárov. Prispejete tým len návratu toho, čo tu bolo a čo už nechceme,“ napísal na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Jozef Kuciak│ Foto: YT/DenníkN, SME, FB/Igor Matovic