Rodiny zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa poriadne naštvali. Po posledných udalostiach v súvislosti s Petrom Šufliarskym, ktorý si mal písať s obvineným Kočnerom, sa rozhodli napísať mu otvorený list.

Rodičom zavraždeného Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej opäť došla trpezlivosť. Bývalý prvý námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky odstúpil zo svojej funkcie potom, ako sa prevalilo, že si vymenil približne 430 SMS s obvineným Kočnerom. V tých pritom preberali aj poriadne chúlostivé témy.

Veci by ale podľa rodičov veľmi pomohlo, keby Šufliarsky zverejnil svoje správy a postavil sa k veci ako chlap. Preto mu adresovali najnovší otvorený list, ktorý zverejnila na sociálnej sieti práve rodina zosnulého novinára:

“Vážený pán Šufliarsky,

viem, je to od nás možno trúfalé a možno nemáme striktné právo do vašich rozhodnutí zasahovať, ale to, čo robíte, je cez čiaru. Ako prokurátor by ste mal vedieť, že zverejnenie potenciálne toxickej komunikácie nie je proti žiadnemu predpisu.

Ako človek, ktorý robí chyby, ako človek, ktorý má strach, ako človek, ktorý má rodinu. Človek, ktorý vie, čo je báť sa o syna/ o dcéru/ o brata/ o sestru by ste tiež mohli vedieť, že pravda je viac ako predpis. Že spravodlivosť je viac ako zákon, že priznanie viny je to, čo robí ľudí veľkými. Mal by ste komunikáciu s MK zverejniť. Žiadame vás o to. Prečo?

Lebo netušíte, čo prežívame. Zobrali nám najcennejšie, čo sme mali. Možno aj vašim pričinením boli zastrelení dvaja mladí ľudia a zničené životy ich blízkych. Viete, aké to je? Lebo nezverejnenie vrhá na vás večný tieň viny a keď raz pravda uzrie svetlo sveta, budú sa za vás vaši blízki hanbiť. Pravdy sa bojíte?

Lebo krajina už nikdy nebude veriť v spravodlivosť ak ľudia- prokurátori, čo sa boja priznať vinu, zatĺkajú bez poctivých argumentov. Toto je zodpovednosť, čo robí chlapa chlapom a jej hĺbka bude trvať niekoľko generácií. Viem, cítite podporu, policajný prezident, niektorí kolegovia z prokuratúry (61:0), oligarchovia, sa vás zastanú, ale nič iné ako pravda vás neočistí.

Keď si večer budete líhať do postele, tešiť sa z prítomnosti svojich blízkych, spomeňte si, že nás to aj vďaka niektorým ľuďom na prokuratúre už nikdy nečaká, lebo ste nám tých najbližších vzali. Preto vás za rodinu Maťky Kušnírovej a rodinu Janka Kuciaka vyzývam, zverejnite komunikáciu s MK a buďte zas človekom!” uviedli. Či na tieto bolestivé slová zareaguje aj samotný Šufliarsky je ale nateraz otázne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Jozef Kuciak │ Foto: Facebook/Jozef Kuciak, TV Markíza