Vianočná rozprávka o pracovitej Nastenke, namyslenom Ivanovi a záchrancovi Mrázikovi sa stala nevyhnutnou súčasťou televíznych Vianoc na Slovensku. Od poslednej klapky uplynulo neuveriteľných 57 rokov a hlavní hrdinovia nám, veru, poriadne zostarli.

 

Natalja Sedych – Nastenka

Ruská herečka natáčala rozprávku Mrázik vo veku iba 14 rokov, pričom priamo pri natáčaní dostala svoj prvý bozk práve od Ivana. Natalja vyštudovala balet a dlhé roky sa mu aj venovala. Momentálne pôsobí v moskovskom divadle, pričom nedávno oslávila 73 rokov.

Eduard Izotov – Ivan

Hlavná rola v ruskej rozprávke Mrázik bola prelomová, pričom z neho spravila hviezdu. Jeho herecká kariéra skončila, keď sa za socializmu snažil meniť zlato za valuty (okolo 1 000 dolárov). Strážcovia režimu ho zatkli a tri roky sedel vo väzení. Po prepustení na slobodu ho však trápili vážne zdravotné problémy, a dokonca dostal mozgovú porážku. Zomrel v roku 2003 vo veku 66 rokov.

Inna Čurikova – Marfa

Úloha Marfy ju vystrelila do výšin, keďže dostala množstvo hereckých ponúk, kde stvárnila komické i tragické role. Na svojom konte má niekoľko ocenení, a dokonca sa stala aj scenáristkou. Dnes má 78 rokov a stále je aktívnou herečkou, pričom v minulosti pôsobila aj v moskovskom divadle.

Alexandr Chvyjla – Mrázik

Deduško Mrázik sa začal venovať herectvu až od svojich 41. rokov, pričom postava v legendárnej rozprávke bola pre neho osudová. Stvárnil niekoľko ďalších hlavných postáv, vďaka čomu získal Stalinovu cenu, a taktiež bol menovaný Národným umelcom. Dožil sa 71 rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Foto: Twitter, YT/Телеканал Южный округ