Pred pár dňami došlo k tragickej udalosti, ktorú si ani tí najskúsenejší poľovníci nevedia vysvetliť. Neveriacky krútia hlavou nad detailami smrti muža, ktorý bol vášnivým lovcom lesnej zveri. To sa mu však nakoniec stalo aj osudným.

Prípad sa stal v americkom štáte Arkansas, pričom 66-ročný Thomas Alexander využil pekný deň na poľovačku. Zamieril na pohorie Ozark, kde sa mu do mušky dostal mohutný jeleň. Z niekoľkých metrov po ňom vystrelil a po pár minútach sa išiel presvedčiť, či je zviera skutočne mŕtve.

Jeho nadšenie z ulovenej koristi však netrvalo dlho, keďže sa v nečakanej chvíli jeleň postavil a poľovníka napadol. Spôsobil mu početné zranenia, no Thomas ešte stihol zavolať rodine, ktorá mu poslala sanitku. Po prevoze do nemocnice však zomrel.

K tragédií sa vyjadril aj člen loveckého a rybárskeho úradu Keith Stephens, ktorý za dvadsať rokov skúseností ešte nezažil podobný incident. Jedným dychom zároveň upozornil poľovníkov, aby po zastrelení zvieraťa počkali aspoň pol hodinu, kým sa k nemu priblížia. Čo sa stalo s jeleňom momentálne nie je jasné.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: washingtonpost.com  |  Foto: Twitter, Pixabay, depositphotos.com