Hasiči zvyčajne riešia akútne prípady, akými sú hasenie horiacich budov či áut, zachraňujú pri záplavách, prípadne zachraňujú ľudské životy. No občas riešia aj kuriózne situácie, medzi tie najkritickejšie patrí víkendový zásah nórskych hasičov.

[sociallocker]Všetko to začalo ako nešťastná náhoda. 20-ročnému mladíkovi spadol do latríny (do dreveného záchoda na záhrade) mobilný telefón. Mladík sa ho samozrejme pokúsil vytiahnuť, no nešlo to, pretože jama na výkaly bola príliš hlboká a jeho ruka prikrátka. Vyskúšal telefón vytiahnuť aj inými spôsobmi, no márne. V zúfalstve sa rozhodol telefón získať posledným možným spôsobom, ktorý sa mu stal “osudným”.

Mladík vliezol cez otvor do záchoda a mobilu sa zmocnil. Problém nastal však o malý okamih. Muž nevedel vyliezť. Keďže sa mu to nedarilo nijakým spôsobom a nik nebol na blízku, rozhodol sa zavolať pomoc. Muž privolal hasičov, ktorí ho zo záchoda vytiahli.

Mladík však strávil vo fekáliách viac ako hodinu, ktorú označil za hroznú. ,,Bolo to nechutné, bol som vo výkaloch a nebol som schopný vyliezť. Liezli po mne živočíchy, rôzne muchy, chrobáky a dokonca aj niečo väčšie, zrejme potkan. Našťastie mobil fungoval a mohol som si z neho zavolať pomoc,” zhodnotil.

[poll id=”30″]

Zdroj: telegraph.co.uk | Foto: pixabay.com
[/sociallocker]