Zlatica Kušnírová, mama zavraždenej Martiny, sa chcela na oslavách MDŽ v Prešove stretnúť s predsedom Smeru Robertom Ficom a čosi mu odovzdať. Nepodarilo sa jej to kvôli ochranke, pričom mnohí Slováci tvrdia, že užialená žena svoje prejavy preháňa. Reakcia Kuciakovho brata však hovorí za všetko…

Zlatica Kušnírová sa nedokáže zmieriť s násilnou smrťou Jána Kuciaka a jej dcéry Martiny. Na posledných oslavách MDŽ, ktoré každoročne usporadúva strana Smer-SD, sa rozhodla stretnúť v Prešove zoči-voči s bývalým premiérom Robertom Ficom. Užialená žena chcela predsedovi vrátiť ružu, ktorú si pred štyrmi rokmi od neho zobrala: „Som dlžná svojej dcére a chcem mu vrátiť tie kvety, ktoré mi pred štyrmi rokmi dal. Zlyhala som, nemala som tam byť, zlákal ma program tak, ako teraz tieto ženičky a dcéra mi to vytkla vtedy. Teraz mu ich idem vrátiť, pokropenú krvou a slzami,“ povedala pre televíziu Markíza.

Ku Ficovi sa však nedostala kvôli ochranke, ktorá tvrdila, že nemala pozvánku. Kvety napokon nechala pred vchodom. Strana Smer sa ku incidentu vyjadrila na svojom oficiálnom profile: „Pani Z. Kušnírovej neodopierame nárok na všetky prejavy emócií a smútku. Stratila najcennejšie, čo mala a chápeme, v akej ťažkej situácií sa po smrti dcéry a budúceho zaťa ocitla. Principiálne však odmietame, aby bola táto tragická udalosť pod taktovkou hyenistických médií hrubo zneužívaná na politický boj proti strane SMER – SD. Dôrazne sa ohradzujeme voči takýmto praktikám a odmietame akékoľvek spájanie vraždy novinára a jeho snúbenice so stranou SMER – SD,“ uviedol hovorca.

Na p. Kušnírovú sa na internete okrem súcitiacich ľudí mnohí oborili so slovami, že by mala žialiť doma a prestať s mediálnym a dopredu zinscenovaným divadlom. Tieto obvinenia nenechali chladným brata zavraždeného Jána Kuciaka, Jozefa, ktorý sa rozhodol zareagovať a objasniť pohnútky nešťastnej ženy: „Nápad vznikol, keď sme boli u Kušnírovcov teraz na víkend. Nejednalo sa o nič iné, ako o spontánnu potrebu kvety vrátiť, lebo Maťka to mamine vyčítala, že tam pred pár rokmi bola. Je to silná žena a každý z nás bojuje, ako vie,“ znie časť Jožkových slov. Celé znenie jeho príspevku si prečítate nižšie.

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Facebook, TV Markíza, RTVS