Majk Spirti je jedným z tých slovenských umelcov, ktorí na Instagrame fungujú vo veľkom a často zdieľajú príspevky. Je jasné, že niektorých z nich sa média chytia, ale v tomto poslednom prípade to už slovenský bulvár, respektíve jeho čitatelia, podľa nás trošku prepískli.

Michal Dušička, známy ako Majk Spirit, je sólový umelec a taktiež člen formácie H16. Majk je spolu s Rytmusom označovaný za najlepšieho slovenského rapera. Čo sa týka predaja a počtu fanúšikov, títo dvaja borci zrejme naozaj nemajú v našich končinách konkurenciu. V poslednom období o nich prejavujú záujem nielen hudobné stránky, ale aj rôzne všeobecné weby, či bulvár. Majk Spirit nedávno pridal na Instagram fotku seba sediaceho v aute, ktoré parkovalo na mieste vyhradenom pre invalidov. Najznámejší slovenský denník z toho spravil “pseudoaféru” a rozpísal sa o jeho arogancii. Údajne na podnet nahnevaného čitateľa.

Majk je uznávaná a sledovaná osobnosť. Pravdepodobne ráta s tým, že sa o neho zaujímajú masy, médiá a to v dobrom, ale aj v zlom zmysle slova. Jeho fotka, na ktorej je auto, v ktorom sedí, zaparkované na mieste pre invalidov, vzbudila už na Instagrame vlnu negatívnych komentárov. Všetky boli “odfajčené” jediným dôležitým argumentom – Majk sedel na mieste spolujazdca. Slovenský bulvárny denník sa toho však chytil, podľa ich vyjadrenia na podnet nahnevaného čitateľa. Anonymného čitateľa vraj rozzúrilo, ako môže niečo takéto urobiť človek, ktorý je vzorom pre mladých ľudí.

V tonmto odseku nemôžem hovoriť za celú redakciu, ale za seba. Ja osobne sa nechcem Majka zastávať a ani nijako hodnotiť spomínanú fotku. Počúvam jeho hudbu, ale nepoznám ho ako človeka. Som však strašne sklamaný z prístupu ľudí, ktorí sa do Majka kvôli tejto fotke navážali. Táto “pseudoaférka” je len ďalším dôkazom toho, že veľa Slovákov na miesto toho, aby riešili svoj vlastný život a hľadali svoje šťastie v ňom, len sleduje známe osobnosti a čaká na ich prešlapy. Je mi úplne jedno, kde Majk Spirit parkuje svoje auto. Som len sklamaný z toho, že sa našlo také množstvo ľudí, ktorí nemajú nič iné na práci, len poukazovať na chyby niekoho iného a šíriť svoje negatívne postoje.

[poll id=”66″]

Foto: Instagram