Kvôli vojne na Ukrajine KONČÍ: Obľúbená pochúťka Slovákov…!

Dátum:

Vojna na Ukrajine sa okrem straty ľudských životov a zničenia miest a domovov dotkne mnohých aj ekonomicky. Hovorí sa o zdražovaní, ako aj o vyradení Ruska z medzinárodného bankového systému SWIFT. Známa česká firma, ktorá vyrába obľúbenú pochúťku, sa tiež rozhodla pre nečakaný krok.

Útok Ruska na Ukrajinu a civilné oblasti odsudzujú všetky západné krajiny. Najnovšie uvádza profesor Solovjov, že Putin má svoju rodinu ukrývať v luxusnom nukleárnom bunkri na Sibíri, kým Zelenskyj má ostávať naďalej v Kyjeve a riadiť obranné vojnové operácie. Po otrasných udalostiach u našich východných susedov sa rozhodla pre nečakaný krok aj známa značka Prima.

Tá vyrába od roku 1992 Ruskú zmrzlinu, obľúbenú pochúťku aj medzi Slovákmi. Ako ale uviedol Prokop Volf, vedúci divízie Prima, zmrzlina sa zo solidarity premenuje na Ukrajinskú zmrzlinu. „Chceme vyjadriť solidaritu s Ukrajinou a s jej obyvateľmi. Cítime morálnu povinnosť vymedziť sa proti agresívnemu a nespravodlivému počínaniu predstaviteľov Ruska a dať jasnú správu ľuďom z Ukrajiny žijúcim v Českej republike či na Slovensku, že na nich myslíme a podporujeme ich,“ uviedol.

Dnes sme vo všetkých našich skladoch začali prelepovanie samolepkami vyjadrujúcimi podporu Ukrajine pôvodný názov Ruská,“ dodal, pričom zmrzliny sa začnú objavovať na pultoch už v apríli. Na sociálnej sieti tiež objasnili, že tým vyjadrujú aj solidaritu vlastným zamestnancom. „Ide o symbolické gesto. K tomuto kroku sme sa rozhodli pristúpiť kvôli našim kolegom. Mnoho z nich pochádza z Ukrajiny a prežíva teraz veľmi ťažké chvíle. Niektorí z nich obdržali povolávacie rozkazy a odišli,“ objasnili so slovami, že sa rovnako zapojili aj do humanitárnej pomoci.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: bidfood.cz│ Foto: FB/Bidfood Czech Republic

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...