Napätá situácia medzi Ruskom a Ukrajinou sa aj naďalej stupňuje. V pondelok Vladimír Putin uznal Doneckú ľudovú republiku a Luhanskú ľudovú republiku ako nezávislé štáty, čím podľa predstaviteľov ostatných štátov porušil vzájomné zmluvy. Najnovšie sa hovorí o invázii Ruska do ďalších oblastí Ukrajiny. 

Vladimír Putin po včerajšom presune tankov a obrnených vozidiel do separatistickej oblasti Ukrajiny uviedol, že je Rusko pripravené hľadať diplomatické riešenia, ale zdôraznil, že ruské záujmy a bezpečnosť sú „bezpodmienečné“. Hovorkyňa Bieleho domu podľa Independent odvetila, že stretnutie amerického a ruského prezidenta nie je aktuálne v pláne, hoci to nevylúčila do budúcna.

Ako vyplýva zo satelitných záberov, vyše 100 vojenských vozidiel a desiatky stanov sa objavili na juhu Bieloruska pri hranici s Ukrajinou. Rovnako Američania presúvajú stíhačky a vrtuľníky z Nemecka na východ Európy.

Ukrajinský prezident Vladimír Zelenskyj momentálne povoláva záložníkov vo veku od 18 do 60 rokov na vojenskú službu na maximálne jeden rok. Ukrajina tiež zavádza režim pohotovosti v Kyjeve, keďže očakáva ďalšiu inváziu. Austrálsky premiér Scott Morisson sa domnieva, že plná invázia na Ukrajinu sa pravdepodobne rozbehne do 24 hodín.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  independent.co.uk │ Foto: YT/The Telegraph, The New York Times, REFRESHER SK