O tom, čo sa dialo počas predvolebnej kampane strany OĽaNO, sa dá teraz len špekulovať. Po voľbách vyšlo najavo, že Lukáš Kyselica, tajomník ministerstva vnútra, bol až do prevzatia funkcie poslanca tajným agentom vo Vojenskom spravodajstve. Toto sú reakcie ministrov aj premiéra!

Škandál okolo štátneho tajomníka na ministerstve vnútra naberá na obrátkach. Lukáš Kyselica, ktorý viedol vyšetrovanie Gorily a ktorý kandidoval v strane OĽaNo pod číslom 3, bol až do prevzatia funkcie tajným agentom vo Vojenskom spravodajstve a o svojom zaradení nemohol z princípu nikomu povedať. Pod Balciarom mal pritom pracovať od októbra 2019. Medzi iným mal za úlohu získať informácie o Jaroslavovi Naďovi či Romanovi Mikulcovi.

Balciar, ktorý má blízko k Pellegrinimu, má zas opletačky s vysvetľovaním pôvodu svojho majetku. Mikulec však vyjadril Kyselicovi dôveru a podľa informácií Denníka N sa pridal aj Igor Matovič. “Na základe doterajších informácií nevidím dôvod Lukášovi Kyselicovi nedôverovať,” uviedol premiér. U viacerých politikov sa však vynorili morálne pochybnosti, no aj otázniky, či nemohol svoju funkciu zneužiť, ako aj to, prečo a kým mu bolo umožnené vstúpiť do politického života, keď pracoval zároveň ako tajný agent. Gábor Grendel sa vyjadril, že z neho a pána Kyselicu sa zrejme nikdy nestanú priatelia.

Nespokojnosť vyjadrila aj Veronika Remišová: “Vo všeobecnosti by príslušníci tajných služieb nemali byť vo volených funkciách alebo v médiách, kde sú fakty mimoriadne dôležité. Prípad Petra Tótha je odstrašujúcim príkladom,” uviedla. Podľa Tomáša Valášeka zrejme Kyselica ľutuje, že medzi tajných na pár mesiacov vstúpil: “Slovensko ako každá normálna krajina potrebuje fungujúce služby, v ktorých pracujú patrioti a profesionáli. Na druhej strane, v čase, keď sa pán Kyselica vo Vojenskom spravodajstve zamestnal, išla väčšina slušných ľudí opačným smerom – preč od pána Balciara. Čo presne pán Kyselica robil a ako a či sa mu pri tom podarilo nestratiť morálny kredit, to sa asi nikdy nedozvieme, vzhľadom na povahu práce v tajnej službe,” zamýšľa sa. Z nových informácií ostala zarazená aj Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá považuje správanie Kyselicu za neetické, pričom o jeho nominácií pochybovala aj v čase, keď na vysokú funckiu nominoval Annu Bilecovú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: Facebook/Lukáš Kyselica – OĽANO, Igor Matovic