Známa a obľúbená česká herečka, ktorá má za sebou desiatky filmov, komédií či odohraných predstavení, ohlásila smutnú správu. Kvôli zdravotným problémom sa rozhodla ukončiť pôsobenie v divadle.

Legendárna česká herečka Jiřina Bohdalová (88) patrí k esám českej kinematografie už niekoľko desaťročí. Po desiatkach odohraných predstavení, filmov, či komédií, má ale herečka a výborná komička pre fanúšikov veľmi smutnú správu.

V Divadle Na Jazerce, kde momentálne pôsobí, sa rozhodla nadobro ukončiť kariéru. Hoci po poslednej hre Gin Game, kde hrá po boku Milana Kňažka, zožala ovácie a obrovský potlesk, na vystupovanie a hranie sa už viac necíti: „Predsa len už to lezie do hlavy pomalšie. Povedala som si, že toto bude posledná hra, ktorú skúšam. Tak snáď to diváci ocenia,“ uviedla pre český Blesk.

V poslednom období pritom dali Bohdalovej zabrať zdravotné problémy, ktoré ju dohnali až do nemocnice. Popri tom sa podieľala aj na prípravách pohrebov blízkych priateľov, Karla Gotta (†80) a Vlasty Chramostovej (†92). Po pohrebe Karla Gotta pritom zažila aj nepríjemný konflikt s jeho dcérou Dominikou. Napriek tomu sa herečka teší, že ju diváci na poslednom vystúpení prijali tak skvele. Ako na záver priznala, pred každým predstavením pociťuje trému, bez ktorej by to ale vraj nebolo ono.

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Divadlo Na Jezerce