Jedna z najznámejších slovenských skladieb vôbec, ktorá pochádza z repertoáru ikonickej kapely Modus, sa dočkala svojho nového spracovania. Singel Sklíčka, ktorý pôvodne vyšiel pred neuveriteľnými 38 rokmi, si tento raz zobrali do parády hudobníci Robert Burian, Puerto a Dano Kapitán, pričom z neho vytvorili rytmickú novinku.

Pôvodná nahrávka skladby Sklíčka vyšla v roku 1984, pričom ju naspieval ju bubeník Ľubomír „Kyslík“ Stankovský. Singel sa stal okamžite veľkým hitom a obľúbený je aj o desiatky rokov neskôr. „Patrí medzi megahity, ktoré netreba nikomu predstavovať. Milujem ten jedinečný vibe, ktorý majú skladby z doby, keď som bol ešte len dieťa,“ povedal producent Robert Burian, ktorý uchopil legendárne Sklíčka novým spôsobom.

Z originálnu skladby „Sklíčka“ zachovali len refrén, hudobne aj textovo zvyšok skladby úplne prepracovali. „Je úžasné, že naša krajina má veľké množstvo takýchto hitov. Keď ich spracovávam, mám pocit, že ich opäť oživujem, pridávam súčasné zvuky, a pritom sa snažím zachovať pôvodného ducha doby, kedy skladba vznikala,“ dodal.

„Chcel by som udržať túto pesničku nažive a prezentoval ju najlepšie ako sa dá. Môj tatko bol s Kyslíkom (pozn. Ľubomír Stankovský) veľmi dobrý kamarát,“ povedal Dano Kapitán. Ten v novom spracovaní Sklíčok naspieval refrén: „V spracovaní mi pomohol Maxo Šrámek. Vždy zo mňa vytiahne to najlepšie, čo sa dá.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YouTube