Štyri krížiky na svojom konte má od dnešného dňa aj jeden z najlepších útočníkov 21. storočia. Ruud van Nistelrooy, ktorý bol mašinou na góly takto pred desiatimi rokmi v časoch najväčšej slávy, ešte strieľal jeden gól za druhým, dnes rozbieha svoju trénerskú kariéru.

Svoju profesionálnu futbalovú dráhu naštartoval doma v Holandsku, kde Den Bosch vystriedal za Heerenveen, ten pre zmenu za slávny PSV Eindhoven. No už vtedy bolo jasné, že holandská liga mu bude malá, veď v 23 rokoch mal priemer viac než gól na zápas!

Rok 2001 mu priniesol prestup do Manchestru United, kde päť rokov hral “prvé husle” a strieľal stále veľké množstvo gólov. Po piatich rokoch sa rozhodol pre zmenu a jeho ďalšou zastávkou bola tá najvyššia méta – Real Madrid. Tu sa perfektne uchytil, no vrátili sa mu zdravotné problémy, ktoré ho aj v minulosti niekoľko krát vyradili z hry. Výsledkom toho bol postupný útlm a presun do nemeckého Hamburger SV. Kariéru ukončil v roku 2012 v Malage. Celkovo strelil vo všetkých súťažiach takmer 500 gólov.

V súčasnosti je trénerom mládežníckeho tímu PSV Eindhoven.