Ešte nedávno sa o prestupoch za dvadsať či tridsať miliónov hovorilo ako o neuveriteľných. Odvtedy prešlo sotva desať rokov a takýchto transferov je ročne desať či dvadsať. Dnes sa za hviezdy platí až sto miliónov, čoho dôkazmi sú Bale, Ronaldo či Pogba.

“Dať sto miliónov za Pogbu? Je to kvalitný hráč, no v roku 2000 by stál tak pätnásť miliónov, nie viac. Vo futbale sa točí stále viac peňazí. Viac peňazí z vysielacích práv, od sponzorov, veľký prestup podnecuje ďalší veľký prestup. Je to kolobeh,” uvažuje Wenger, ktorý už dvadsať rokov trénuje v Anglicku jediný klub – Arsenal Londýn.

Za celú tú dobu bol jeho najdrahšou posilou Ozil, stál 50 miliónov, toto leto prišiel Xhaka za 30 miliónov. “Hráči sa dajú kúpiť aj za pár stoviek tisíc, a kvalitní. Stačí, aby dobre zapadli do konceptu hry. Jasným príkladom sú Kanté či Mahrez z Leicestru.”

Wenger ďalej uvažuje nad tým, že dnes sa vďaka obrovským výnosom a obratom veľkokluby neboja dať za hráča aj sto miliónov eur. “Dnes je to sto, raz to bude dvesto. A bude to skôr, ako si ktokoľvek myslí, resp. si vôbec pripúšťa.” Či bude mať pravdu, ukáže čas, no logiku to má.

Zdroj: telegraph.co.uk | Foto: 101greatgoals.com