Giaccobbe “Jake” LaMotta, majster sveta v strednej váhe, podľahol zápalu pľúc v utorok, 19. septembra. Zomrel v opatrovateľskom dome v Miami, vo veku 95 rokov. Médiám to oznámila jeho manželka, Denise Baker.

Jake LaMotta, prezývaný “The Bronx Bull” (Býk z Bronxu), alebo tiež “The Raging Bull” (Zúriaci Býk), sa preslávil aj ako prvý muž, ktorý porazil slávneho “Sugar” Ray Robinsona. V ringu oproti sebe stáli šesťkrát, LaMotta porazil “Sugar” Raya iba raz. Celková bilancia “Zúriacého Býka” je 83 výhier (30 K.O.) 19 prehier a 4 remízy. V roku 1980 natočil režisér Martin Scorsese film “Zúriaci Býk”. Predlohou mu bola LaMottova kniha “Zúriaci Býk: Môj príbeh”. Film bol osemkrát nominovaný na Oscara. Sošku získal v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe, ktorú stvárnil Robert De Niro. Martin Scorsese si odniesol Oscara za najlepšiu réžiu.

Jake LaMotta bol sedemkrát ženatý a mal 4 deti – dve dcéry a dvoch synov. Jeho syn Jake Jr. zomrel vo februári 1998 na rakovinu pečene a len o pár mesiacov neskôr toho istého roku, tragicky zahynul aj jeho mladší syn Joseph pri leteckom nešťastí letu Swiss Air. V roku 1990 bol Jake LaMotta uvedený do Medzinárodnej Boxerskej siene slávy.

Jake LaMotta
Jake LaMotta a Robert De Niro

Trailer filmu si môžete pozrieť –>TU!

Zdroj: boxrec.com, biography.com |Foto,Video: Twitter, YouTube