Lekár Kulkovský naložil Matovičovi: Ak by som chcel niekomu…!

Dátum:

Známy lekár Milan Kulkovský sa rozhodol venovať ostrý odkaz súčasnému ministrovi financií Igorovi Matovičovi. Rozohnil sa po tom, čo expremiérov rezort oznámil, že chce znížiť platby za poistencov štátu. Naše zdravotníctvo pritom už dlhú dobu upozorňuje na veľké problémy.

Pred niekoľkými dňami ohlásil minister financií Igor Matovič, že jeho rezort chce znížiť platby za poistencov štátu, pričom predmetné by predstavovalo mínus 232 miliónov eur. Zdravotníci na tieto slová zareagovali pohoršením a kritikou. Okrem toho, že začína tretia vlna pandémie, poukazujú už dlhšiu dobu na zlý stav a podfinancovanosť v rezorte.

Tento plánovaný krok skritizoval na sociálnej sieti aj lekár považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský. „Ak by som chcel niekomu dokázať, že nie je lepší manažér ako ja, hoc opak je pravdou, správal by som sa presne tak, ako sa dlhodobo správa minister financií k ministrovi zdravotníctva. Zníženie platby za poistencov štátu v čase, keď zdravotníctvo potrebuje stimuly a nie brzdy, je úderom pod pás,“ vyjadril sa na margo vzťahu Matoviča a Lengvarského.

V koincidencii s bohapustým mrhaním financií na lotériu je jednoducho zníženie platby za poistencov štátu provokatívnou frčkou do nosa všetkým zdravotníkom. Nevychádza mi z toho nič iné než škodoradostný odkaz: “A teraz si poraď! Cha…” Škoda len, že nehovoríme o trucovaní dieťaťa na pieskovisku, ale o dospelej osobe, ktorá do hry o všetko vsadila osud slovenského zdravotníctva a zdravie obyvateľstva,“ dodáva lekár. Kritiku dostal minister financií aj od známeho lekára, ktorý naňho podáva žalobu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Milan Kulkovsky blog, Igor Matovic

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...